IFA 2014: Galaxy Tab Active – pierwszy biznesowy tablet Samsunga

IFA 2014: Galaxy Tab Active – pierwszy biznesowy tablet Samsunga

8-calowy tablet o rozdzielczości ekranu równej 1280 x 800 pikseli posiada procesor Snapdragon 400 (wersja Wi-Fi APQ8026, wersja LTE – MSM8926), 1,5 GB pamięci RAM, 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przez karty microSD do 64 GB, dwa aparaty (3,1 Mpix i 1,2 Mpix) oraz moduły Bluetooth 4.0, NFC, GPS i LTE (opcjonalnie). Do tabletu dołączony jest także rysik C-Pen, dzięki którym specjaliści pracujący często w rękawicach ochronnych także będą mogli wygodnie korzystać z urządzenia.

Istotną zaletą urządzenia jest jego wyjmowana bateria o pojemności 4450 mAh, która powinna wystarczyć na 8-10 godzin pracy. Wbudowane złącze POGO Pin zapobiega uszkodzeniu wejścia micro-USB i umożliwia ładowaniu kilku urządzeń po powrocie do domu czy biura.

Galaxy Tab Active posiada antywstrząsową obudowę, dzięki której tablet jest w stanie wytrzymać upadek z wysokości 1,2 metra. Oprócz tego urządzenie jest całkowicie chronione przed wnikaniem pyłu, a w wodzie może pozostać przez 30 minut na głębokości 1 metra. Całość działa pod kontrolą Androida w wersji KitKat.

Galaxy Tab Active wspierany jest przez platformę Samsung KNOX, która zapewnia jego wielopoziomową i kompleksową ochronę. Zwiększone środki bezpieczeństwa, których wymagają dziś środowiska biznesowe, umożliwiają przechowywanie aplikacji i danych w zabezpieczonej przestrzeni należącej do użytkownika, bez potrzeby korzystania z platform zewnętrznych i ponoszenia dodatkowych kosztów.

Samsung oferuje wraz z Galaxy Tab Active usługę Mobile Care, przedłużającą podstawowy okres gwarancji do trzech lat i obejmującą przypadkowe uszkodzenia.

Nie wiadomo jeszcze kiedy urządzenie trafi na rynek ani jaka będzie jego cena detaliczna.