IFA 2014: Lenovo Tab S8 – dobre parametry w rozsądnej cenie

IFA 2014: Lenovo Tab S8 – dobre parametry w rozsądnej cenie

Lenovo Tab S8 posiada 8-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Pod jego maską drzemie 64-bitowy, czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3745 taktowany zegarem 1,83 GHz i wspierany przez 2GB RAM-u. Całość ma działać na Androidzie w wersji KitKat, ale producent obiecuje szybką aktualizację do wersji L.

Oprócz standardowych modułów jak Wi-Fi, Bluetooth 4.0 czy LTE (opcjonalnie) możemy liczyć na 8-megapikselową kamerkę z jasnym obiektywem (f/2.2) oraz przednią, 1,6-megapikselową służącą do wideorozmów.

Ważący 294 gramów tablet ma jednak dwie “wady”. Jedną z nich jest czas pracy baterii oscylujący w granicach 7 godzin (w Lenovo Yoga Tablet 8 czas pracy sięga nawet 16 godzin). Drugą zaś jest wewnętrzna, zaledwie 16-gigabajtowa pamięć wewnętrzna urządzenia, którą pozbawiono możliwości rozszerzenia kartami microSD. Filmy czy zdjęcia zawsze możemy trzymać w chmurze, ale tablet o takich parametrach świetnie nadaje się do grania w zaawansowane graficznie tytuły, które po prostu zabierają znaczne ilości miejsca w pamięci urządzenia.

Kusząca na pewno będzie cena urządzenia, którą ustalono na poziomie 199$. Tablet trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.