Microsoft zamierza kupić Minecrafta za kolosalną kwotę

Markus "Notch" Persson nie był nigdy zwolennikiem giganta z Redmond i choć wielokrotnie otrzymywał propozycję odsprzedaży swojego studia Mojang, wolał pracować na własny rachunek. Ale wszystko ma swoją cenę...

Kwota, za którą Microsoft zamierza kupić studio Mojang jest zaś odpowiednio wysoka, by skusić najbardziej opornego właściciela. Mówimy tu o sumie 2 miliardów dolarów...

W pierwszym momencie może to brzmieć bardzo abstrakcyjnie. Od czasu Minecrafta bowiem Notch nie stworzył nic nowego (nie licząc paru projektów z Game Jamów), a ostatnio zaniechał nawet prac nad 0x10c. Microsoftowi nie chodzi jednak prawdopodobnie o potencjał studia, a o jego fanów.

Minecraft na wszystkich platformach sprzedał się już w 54 milionach egzemplarzy. W świecie gier wideo zaś o sukcesie produkcji zaczyna mówić się już przy granicy 10 milionów sprzedanych sztuk. To jest olbrzymia baza klientów, chętna nie tylko na zakup samych gier, ale także gadżetów – maskotek, koszulek, figurek itp. Poza tym Microsoft ma jeszcze Xbox One, który sprzedaje się znacznie gorzej w porównaniu do konkurencji. Być może ekskluzywne zestawy konsoli czy dodatkowa zawartość do Minecrafta pomogłyby zwiększyć sprzedaż.

Według źródeł The Wall Street Journal umowa może zostać podpisana jeszcze w tym tygodniu.

Źródło: VG24/7
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.