Ogromny, 6-calowy Samsung Galaxy Mega 2

Ogromny, 6-calowy Samsung Galaxy Mega 2

Samsung Galaxy Mega to smartfony czy też phablety z nieco mniej prestiżowej i bynajmniej nie topowej serii koreańskiego producenta. Ale serii istniejącej i nadal utrzymywanej, o czym świadczy dyskretna, choć oficjalna premiera modelu Mega 2 w… Tajlandii. Nie wiemy zatem jeszcze, czy nowe telefony trafią również na inne rynki, w tym polski, ale jest to dość prawdopodobny scenariusz.

Samasung Galaxy Mega 2 wyposażony jest w ekran o 6-calowej przekątnej i niezbyt imponującej rozdzielczości 1280×720 pikseli. Pozostałe elementy wyposażenia również określilibyśmy jako pochodzące ze “środkowej półki”: 4-rdzeniowy (1,5 GHz) procesor Exynos 4415, 1,5 GB pamięci RAM, 8-megapikselowy aparat z diodami LED i nagrywaniem wideo w Full HD oraz drugi, 2,1-megapikselowy aparat na przedniej ściance. Wbudowane 16 GB pamięci można rozszerzyć z pomocą kart Micro SD, natomiast jeśli chodzi o łączność, warto zwrócić uwagę na LTE.

Mega 2 pracuje pod kontrolą Andorida 4.4 Kit.Kat i wykorzystuje wiele funkcji znanych z flagowych smartfonów Samsunga, takich chociażby jak tryb Ultra Power Saving. Data wejścia do sprzedaży oraz cena telefonu nie zostały jeszcze podane.