Pierwszy smartfon z oznaczeniem Windows, a nie Windows Phone

Nowy telefon firmy My Go jest ciekawy z dwóch względów. Po pierwsze dlatego, że to kolejny producent, który wprowadza do oferty “słuchawkę” z systemem Microsoftu. Namnożyło się ich ostatnio całkiem wielu, przy czym oprócz znanych marek, takich jak Alcatel, większość stanowią dość egzotyczni producenci typu Cherry Mobile, TrekStor, Polaroid albo BLU.
Pierwszy smartfon z oznaczeniem Windows, a nie Windows Phone

Z My Go jest podobnie – trudno tu mówić o jakimś globalnym postrzeganiu tej marki, bo nie jest ona specjalnie znana na świecie. Ale teraz zrobiło się o niej głośniej, za sprawą modelu GoFone GF47W.

Nie jest to telefon z najwyższej półki, ale prezentuje przyzwoity poziom wyposażenia. 4,7-calowy ekran LCD IPS o rozdzielczości 1280×720 pikseli, 4-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200 (1 GHz), 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wbudowanej, do tego dwa aparaty (8 mln z tyłu i 2 mln z przodu) i dwa sloty na kartę SIM. Telefon prezentuje się przy tym całkiem elegancko i ma smukły korpus o grubości 7,2 mm.

Ale jest jeszcze drugi, ważniejszy powód, dla którego GoFone GF47W jest telefonem wyjątkowo ciekawym. To pierwszy smartfon, na którym nie znajdziemy oznaczenia Windows Phone, ale po prostu znane wszystkim logo Windows. Potwierdza to przekazaną niedawno informację, że Windows zamierza zrezygnować z “brendu” Windows Phone, podobnie zresztą jak z marki Nokia. Warto jednak zauważyć, że GoFone’m steruje Windows Phone w wersji 8.1, więc chodzi o nowe oznaczenie na obudowie, a nie nowy system operacyjny. To byłaby oczywiście sensacja znacznie większego kalibru…