ROG Ares III – dwuprocesorowa, chłodzona wodą karta dla… kolekcjonerów

ROG Ares III – dwuprocesorowa, chłodzona wodą karta dla… kolekcjonerów

Karta ROG Ares III wyróżnia się ręcznie wykonanym, dopasowanym blokiem EK. Chłodzenie wodne pozwala uzyskać o 25 proc niższą temperaturę w porównaniu z modelem referencyjnym R9 295X2. W teście Fire Strike Extreme karta uzyskała o 15 proc. lepszy wynik niż GTX Titan Z. Natomiast w grze Battlefield 4 przy rozdzielczości 4K Ultra High Definition (3840×2160) udało się uzyskać o 33 proc. szybsze odświeżanie obrazu.

W sumie na całym świecie pojawi 500 sztuk ponumerowanych egzemplarzy, więc karta będzie z pewnością propozycją nie tylko dla entuzjastów wydajności, ale także kolekcjonerów.

Karta ROG Ares III wykorzystuje technologię regulacji napięcia Digi+ z 16-fazowym zasilaniem i japońskimi kondensatorami 10K Black Metallic. Redukują one zakłócenia napięcia o 30 proc. i zwiększają o 15 proc. wydajność zasilania bez emitowania nieprzyjemnych dźwięków. Moduł DIGI+ VRM oferuje też szerszą tolerancję modulacji napięcia, zwiększa stabilność oraz potencjał przetaktowywania.

ROG Ares III korzysta z rozwiązania GPU Tweak firmy Asus, które umożliwia kontrolę nad prędkością wentylatorów, napięciem procesora graficznego i taktowaniem pamięci grafiki w czasie rzeczywistym. Z tym narzędziem przetaktowywanie jest bardzo proste i dostępne nawet dla osób bez większego doświadczenia.

Dodatkowym elementem GPU Tweak jest GPU Tweak Streaming – aplikacja do strumieniowania rozgrywki. Pozwala udostępniać aktywności z ekranu innym użytkownikom przez Internet w czasie rzeczywistym. Okienko strumieniowania można opatrzyć tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.