Strona internetowa – wirtualna wizytówka firmy

Strona internetowa – wirtualna wizytówka firmy

Stawiając na marketing internetowy musimy jednak również pamiętać o stronie internetowej, która jest swego rodzaju wizytówką firmy. Potencjalni klienci informacji o działalności firmy w pierwszej kolejności będą szukać właśnie na łamach firmowej witryny. W związku z tym warto zadbać o to, aby ta była odpowiednio zaaranżowana tak pod względem treści, jak i grafiki.

Podstawą jest hosting i domena

Zanim przystąpimy do tworzenia strony, najpierw należy dokonać kilku wyborów. Najważniejsze decyzje dotyczą wyboru serwera, na którym będzie znajdowała się nasza witryna, jak i określenia jej nazwy. Obecnie na rynku jest mnóstwo firm, które oferują tani i niezawodny hosting. Jedną z nich jest firma 1and1, której ceny za wykupienie serwera na miesiąc zaczynają się już od kilku złotych. Aby dowiedzieć się o nim więcej, kliknij tutaj.

Bardzo ważną kwestią jest nazwa strony. Przede wszystkim powinna ona być krótka, bez żadnych myślników, cyfr i kropek. Najlepiej, jeśli istnieje w ogóle taka możliwość, aby była to nazwa ciągła. Wtedy będzie ona łatwa do zapamiętania, a poza tym nie będzie sprawiała problemów przy przekazywaniu pocztą pantoflową.

Profesjonalne wykonanie

Jak wspomnieliśmy wcześniej od wykonania strony zależy bardzo wiele. Wszak wystarczy w tym miejscu dodać, że bardzo często użytkownik ocenia ją przy pierwszej wizycie. I nie chodzi tutaj już tyle o treść, co o grafikę, która nie może odstraszać potencjalnego klienta, a wręcz przeciwnie powinna go zainteresować i skłonić do przejrzenia zawartości strony.

W związku z tym należy zdecydować, kto nam taką stronę wykona. Jeśli mamy wykształcenie informatyczne nie powinno być z tym większego problemu i sami sobie z tym poradzimy. Jeśli jest inaczej lepiej jest to zlecić profesjonalnej firmie, która zajmuje się tym na co dzień. Oczywiście znajdziemy dziś mnóstwo wszelkich tutoriali i edytorów, które tworzenie stron upraszczają do minimum, ale pamiętajmy, że jest to witryna firmy, a klienci dane przedsiębiorstwo będą początkowo oceniać nie tyle po jakości świadczonych usług, co po wyglądzie strony. Jeśli ta będzie zrobiona niechlujnie, to większość z nich po prostu zrezygnuje.

Strona internetowa, to dziś podstawa tak w małej, jak i dużej firmie. Dla przedsiębiorstw jest to okno na świat, które może zapewnić zwiększenie zysków. Dla klienta to natomiast szereg informacji o rodzaju działalności, usługach, prezentowanych produktach, itp. Mówiąc w skrócie, to forma komunikacji bezosobowej, prezentacji danych produktów czy usług. Warto, aby te w oczach klientów wypadły jak najlepiej.