Klon Flappy Birda wykrada zdjęcia ze smartfonów!

Haker przyznał, że stworzył klona popularnej gry Flappy Bird, który po zainstalowaniu na smartfonie z Androidem i uruchomieniu pobiera wszystkie zdjęcia z telefonu użytkownika, po czym wysyła je na własny serwer. Mężczyzna świadomy tego, że narusza postanowienia licencji sklepu Google Play nie chce ryzykować własnym kontem programisty i zachęca do zrzutki na założenie drugiego konta, przez które mógłby opublikować szkodliwą aplikację:
Klon Flappy Birda wykrada zdjęcia ze smartfonów!

– ”

Jeżeli ktoś chciałaby pomóc mi zapłacić za licencję, będę pisał o uzyskanych zdobyczach w tym wątku. Wstawię odsyłacz do sklepu, który będziecie mogli podać dziewczynom, żeby zainstalowały i raz zagrały, dzięki temu to wy wygracie i spełnicie pragnienia”

.

Aplikacja może w ogóle nie wejść na Google Play, a nawet gdyby to raczej nie wybije się z tłumu stu innych klonów gry. Jednak ponieważ Google nie nadzoruje aplikacji w swoim sklepie tak bardzo jak Apple, a sami użytkownicy często mają tendencję do akceptowania bez zastanowienia wszystkich próśb o dostęp do danych telefonu, zalecamy zwiększyć czujność.