Klon Flappy Birda wykrada zdjęcia ze smartfonów!

Zdjęcia nagich celebrytek to za mało. Hakerzy mają apetyt na więcej.

Haker przyznał, że stworzył klona popularnej gry Flappy Bird, który po zainstalowaniu na smartfonie z Androidem i uruchomieniu pobiera wszystkie zdjęcia z telefonu użytkownika, po czym wysyła je na własny serwer. Mężczyzna świadomy tego, że narusza postanowienia licencji sklepu Google Play nie chce ryzykować własnym kontem programisty i zachęca do zrzutki na założenie drugiego konta, przez które mógłby opublikować szkodliwą aplikację:

– ”

Jeżeli ktoś chciałaby pomóc mi zapłacić za licencję, będę pisał o uzyskanych zdobyczach w tym wątku. Wstawię odsyłacz do sklepu, który będziecie mogli podać dziewczynom, żeby zainstalowały i raz zagrały, dzięki temu to wy wygracie i spełnicie pragnienia”

.

Aplikacja może w ogóle nie wejść na Google Play, a nawet gdyby to raczej nie wybije się z tłumu stu innych klonów gry. Jednak ponieważ Google nie nadzoruje aplikacji w swoim sklepie tak bardzo jak Apple, a sami użytkownicy często mają tendencję do akceptowania bez zastanowienia wszystkich próśb o dostęp do danych telefonu, zalecamy zwiększyć czujność.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News