W budowę Apple Pay zaangażowani są Polacy

W budowę Apple Pay zaangażowani są Polacy

Apple Pay odmieni płatności mobilne w sposób, który nasi klienci pokochają i który będzie miał niespotykany dotąd wpływ na branżę

— mówi Frank Bisignano, Prezes Zarządu, First Data.

Cieszymy się, że Apple Pay będzie wykorzystywać nasze rozwiązania. Wspólnie z instytucjami finansowymi, sprzedawcami oraz konsumentami zaoferujemy nowy, łatwy i bezpieczny sposób dokonywania transakcji przy użyciu jednego dotknięcia

— dodaje.

Udział First Data w rozwoju Apple Pay to kolejny kamień milowy w procesie transformacji firmy z procesora płatności w dostawcę rozwiązań biznesowych.

Gdy bezpieczeństwo płatności kartowych nabiera niespotykanej dotąd wagi, zintegrowane usługi tokenowe First Data sprawdzają się przy transakcjach internetowych i mobilnych. Proces tokenizacji polega na wysyłaniu do sprzedawcy jednorazowych kodów zamiast numeru karty klienta. Dzięki temu wrażliwe dane finansowe nigdy nie są ujawniane na zewnątrz, lecz bezpiecznie przechowywane w urządzeniu mobilnym lub wirtualnym portfelu. W ten sposób First Data minimalizuje ryzyko wystąpienia transakcji oszukańczych.

Apple Pay stwarza szereg nowych możliwości dla sprzedawców – zarówno dużych, jak i małych. Konsumenci szukają prostych rozwiązań płatniczych, takich jak zbliżenie telefonu do terminala, a jednocześnie równie bezpiecznych, jak tradycyjne transakcje kartowe, w których karta jest umieszczana w terminalu.

Wykorzystując obecną dziś niemal we wszystkich terminalach płatniczych technologię NFC (Near Field Communication), Apple Pay zapewnia prostotę i wygodę. Wystarczy, że użytkownik zbliży swojego iPhona do terminala płatniczego trzymając jednocześnie palec na czytniku Touch ID. Gdy delikatna wibracja urządzenia poinformuje o udanym przeprowadzeniu transakcji, cała procedura płatnicza jest zakończona.

Więcej:e-handel