WD prezentuje bezprzewodowy i przenośny dysk twardy

WD prezentuje bezprzewodowy i przenośny dysk twardy

Dysk My Passport Wireless tworzy własną sieć bezprzewodową, obsługując do 8 urządzeń jednocześnie i umożliwiającą dostęp do całej zawartości dysku. Modele o pojemności 500 GB, 1 TB i 2 TB, umożliwiają przechowywanie i łatwy dostęp do setek godzin filmów oraz muzyki, a także zdjęć oraz innych plików cyfrowych zapisanych na smartfonach i tabletach, które zwykle nie mają wiele przestrzeni na dane.

Przenośny napęd został wyposażony w moduł obsługujący standard 802.11n z technologią MIMO, który zapewnia doskonałą wydajność sieci i umożliwia szybkie przesyłanie plików, w tym także jednoczesne strumieniowanie do czterech filmów w jakości HD. Wbudowany akumulator zapewnia do

sześciu godzin pracy w trybie strumieniowania, a także do 20 w trybie oczekiwania

.

Wbudowane gniazdo na kartySD umożliwia opróżnienie kart pamięci bezpośrednio na dysk, dzięki czemu będą one szybko gotowe do wykonania kolejnych zdjęć. Zintegrowana obsługa protokołu FTP pozwala podłączyć aparaty z modułem bezprzewodowym, które obsługują tę funkcję i automatycznie przesyłać zdjęcia, gdy tylko oba urządzenia znajdą się w swoim zasięgu.

Dysk ponadto możemy w łatwy sposób połączyć z aplikacją WD My Cloud dostępnej na urządzeniach z systemem iOS lub Android. Dzięki niej będziemy mogli przeglądać zawartość plików zgromadzonych na dysku oraz zdalnie je udostępniać czy zarządzać resztą danych z innych dysków w chmurze (Google Drive, Dropbox, OneDrive).

Dysk My Passport Wireless jest już dostępny w sprzedaży Rekomendowane ceny to 799 zł za 1 TB oraz 999 zł za 2 TB. Pojemność 500GB jest dostępna jedynie w wdstore.com w cenie $129.99.