Zjazd Twórców Gier ponownie na PGA

Borys Zajączkowski z 11bit studios, Marcin Przybyłowicz z CDProject RED, Paweł Pawlewski z Politechniki Poznańskiej, Konrad Czernik z Techlandu - to tylko kilku z pierwszoligowych przedstawicieli polskiego gamedevu, którzy potwierdzili swój udział w tegorocznym Zjeździe Twórców Gier. ZTG tradycyjnie już odbędzie się w ramach Poznań Game Arena, największych w Polsce Targów Gier i Rozrywki Multimedialnej trwających od 24 do 26 października 2014 r. w Poznaniu.

Zjazd Twórców Gier to łącznie ponad 60 wydarzeń animowanych przez 50 prelegentów, w których udział może wziąć nawet 2 000 uczestników. Ideą spotkań jest przybliżenie kondycji polskiej strefy gier niezależnych, przestawienie jej potencjału biznesowego, ale również omówienie głównych trendów w tworzeniu gier oraz udzielenie praktycznych wskazówek z zakresu programowania.

To dla nas duże wyróżnienie, że organizatorzy Zjazdu Twórców Gier ponownie zdecydowali się przygotować wydarzenie w ramach Poznań Game Arena — mówi Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor PGA. –

Z całą pewnością rozbudowany program ZTG przyciągnie wielu zwolenników rozrywki multimedialnej, dla których PGA to nie tylko okazja do dobrej zabawy, ale również inwestycja w swój warsztat i wiedzę — podsumowuje.

Organizatorami Zjazdu Twórców Gier są Wydział Informatyki Politechniki Poznańskiej, Ruch Projektantów Gier, Fanotherpg, Polish Invasion. Wydarzenie posiada również swoich ambasadorów, wśród których znajdują się obecnie Sos Sosowski, Marek Czerniak, Michael Liebe i Julie Heyde.

Tegoroczne Targi Gier i Rozrywki Multimedialnej to spodziewanych 50 000 zwiedzających z całego kraju, którzy wezmą udział w premierowych pokazach gier, konkursach organizowanych przez wystawców oraz wielu turniejach, w tym finałowych rozgrywkach Ligii Cybersport. Trzy dni gamingowego szaleństwa odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W tym samym czasie trwać będą również Targi Muzyki, Sceny i Oświetlenia MUSIC LAB, Targi Modelarstwa HOBBY, Targi Zabawek i Artykułów dla Dzieci HAPPY BABY oraz AQUA ZOO i Salon Zoologiczny.

0
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.