„Endgame. Wezwanie” – książka, która wciągnie Cię do gry o 3 miliony dolarów

Unikalne na skalę światową doświadczenie powstało we współpracy z... Google.

Już 7 października w księgarniach pojawi się najnowsza książka Jamesa Frey’a, amerykańskiego pisarza znanego m.in. z powieści „Mój przyjaciel Leonard” i „Milion małych kawałków”. Tym razem autor postanowił stworzyć coś, co znacznie wykracza poza tradycyjną formę powieści. „Endgame. Wyzwanie” to pierwsza część trylogii, w której czytelnik sam staje się graczem walczącym z innymi o niebagatelną kwotę 3 milionów dolarów.

W fabułę powieści wpleciono sprytnie różnorodne zagadki, których rozwiązywanie ma prowadzić nas jak po sznurku do coraz trudniejszych wyzwań. Ostatecznie jeśli będziemy najszybsi i najbystrzejsi rozwiążemy główną tajemnicę – szyfr do skrzynki w Caesars Palace w Las Vegas posiadającej 500 tys. dolarów w złocie (za rozwiązanie zagadki w kolejnych tomach otrzymamy odpowiednio 1 i 1,5 miliona dolarów). Cała zabawa polega na wyszukiwaniu wskazówek tekstowych, wizualnych, w formie kodu, szyfru lub hiperłączy prowadzących do wyników wyszukiwania, grafik, filmów, współrzędnych, stron internetowych lub mediów społecznościowych.

W przygodzie pomoże nam dedykowana aplikacja na smartfony przygotowana przez oddział Google Niantic Labs – autorów popularnej gry społecznościowej Ingress. Książka zadebiutuje równocześnie w kilkudziesięciu państwach, w tym także w Polsce. W planach jest także ekranizacja trylogii.

Poniżej możecie się zapoznać z fragmentem powieści.