Opera 25 i jej nowe, wizualne zakładki

Odświeżone zakładki są od dzisiaj częścią przeglądarki Opera na Windows i Mac. Najnowsza wersja Opery umożliwia użytkownikom zapisywanie i sortowanie swoich ulubionych stron za pomocą uporządkowanych kolekcji miniatur.

Przez ostatni rok przeprowadziliśmy wiele badań, by dowiedzieć się, jakiego rodzaju zakładek ludzie oczekują — powiedział Zhenis Beisekov, Product Manager odpowiedzialny za produkty desktopowe w Opera Software. –

Zdaliśmy sobie sprawę, że wiele ludzi korzysta z zakładek jako zapisu wspomnień, takich jak podróże albo fascynujący artykuł. Jako, że nasze wspomnienia są zazwyczaj obrazami, zdecydowaliśmy się zmienić podejście do zakładek.

Tradycyjne zakładki to po prostu zapis adresu strony. Nowe, wizualne podejście Opery umożliwia wybranie dla każdej nowej zakładki miniatury z danej strony. Dzięki temu uzyskujemy wizualną kolekcję stron, produktów, wspomnień itd.

Jak to działa?

By dodać stronę do zakładek, użytkownicy Opery na Mac i Windows mogą kliknąć w ikonę serduszka po prawej stronie pola adresu. Następnie będą mogli wyznaczyć obrazek dla danej zakładki i wybrać folder, do którego ją dodadzą. Zakładki pojawią się w formie miniatur, które można ułożyć w dowolnym porządku i zmieniać im nazwę.

Więcej ulepszeń w Operze 25:

  • Wbudowany program do obsługi PDF zapewnia szybki i łatwy dostęp do PDF-ów bezpośrednio w przeglądarce.
  • Słuchanie muzyki i oglądanie wideo jest teraz łatwiejsze dzięki wsparciu dla H.264 i MP3.
  • Opcja Web notifications umożliwia web deweloperom wysyłanie użytkownikom natywnych powiadomień o nowych zdarzeniach, np. dostarczeniu maila.

Najnowszą Operę pobierzecie stąd. Użytkownicy Linuxa na razie muszą zadowolić się Operą 25 w wersji beta, dostepną z kanału deweloperskiego.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.