Oto najmniejsza konsola na świecie!

Zanim machniecie ręką po natrafieniu wzrokiem na słowo Kickstarter, wytrzymajcie jeszcze trochę. Warto.

Mini-konsola jest częścią większego projektu na Kickstarterze o nazwie TinyScreen, którego twórcy chcą uraczyć nas ich mini-ekranami, które doskonale sprawdzą się jako wyświetlacz w inteligentnym zegarku, bransoletce, która poinformuje nas o powiadomieniach znajdujących się na naszym telefonie, schowanym gdzieś głęboko w kieszeni, konsoli i miniaturowym odtwarzaczu filmów, który czyta tylko jeden format, który jak na razie nie ma żadnego realnego zastosowania, ale jest bardzo fajny, bo bardzo mały.

Najciekawsza z tego wszystkiego jest mini konsola, na przykładzie której mogę napisać coś więcej o wyświetlaczu. Zatem: jego rozdzielczość to 96×94 piksele, podłączony jest do mikro-jednostki TinyDuino, która jak na razie jest w stanie uruchomić całe dwie gry: Asteroidz i Flappy Bird. Twórcy TinyScreen zapewniają, że gracze w prosty sposób będą mogli tworzyć własne produkcje i portować je bezproblemowo na swoją mini konsolę, więc kto wie – być może, jeśli konsolka TinyScreen zyska ogromną popularność, powstanie na nią kilka fajnych i niepowtarzalnych ze względu na dość niecodzienne ograniczenia sprzętowe (i wzrokowe) produkcji. Nawet jeśli tak się nie stanie, to za 75$ (ok. 225zł) + przesyłka możecie kupić sobie najfajniejszy brelok do kluczy na świecie. https://www.kickstarter.com/projects/kenburns/tinyscreen-a-color-display-the-size-of-your-thumb

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.