Powstaje serial na podstawie kultowego Mysta

Rand i Robyn Miller, twórcy serii Myst, podpisali właśnie umowę z wytwórnią Legendary Pictures. Oprócz serialu pojawi się także nowa część gry.

W ciągu ostatnich dwóch dekad gra doczekała się kilku części i niezliczonych portów na różne platformy (m.in. iOS, PlayStation, 3DS). W ubiegłym roku twórcy zebrali na Kickstarterze wystarczającą kwotę, by stworzyć także duchowego spadkobiercę serii. Obduction ma trafić pod koniec przyszłego roku na komputery PC.

Być może to właśnie wtedy zadebiutuje także serial Legendary Pictures. Nie wiadomo jeszcze czy ukaże się on w tradycyjnych sieciach kablowych czy może trafi do cyfrowych kanałów dystrybucyjnych pokroju Netflixa. Bracia Millerowie nie zdradzili także, czy fabuła serialu będzie oparta ściśle na pierwszej części gry czy raczej chodzi tu bardziej o inspiracje tajemniczą wyspą pełną zagadek. Twórcy wspominali też o możliwości uatrakcyjnienia show interaktywną zabawą np. poprzez aplikacje na smartfony i tablety.

Legendary Pictures realizuje także inne filmy będące adaptacjami gier. W planach jest Warcraft, Dead Rising i Mass Effect.

0
Źródło: Variety.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.