Skończyliście już Obcy: Izolacja? To jeszcze nie koniec przygód!

SEGA ogłasza pierwszy z pięciu dodatków jakie zostaną wydane do marca 2015 roku.

Corporate Lockdown to pierwszy z pięciu dodatków, który zadebiutuje już 28 października tego roku. Następne: Trauma, Safe Haven, Lost Contact i The Trigger będą pojawiać się cyklicznie do marca 2015 roku.

W Corporate Lockdown, gracze wcielają się w jednego z członków kierownictwa firmy Seegson, który odkrywa, że został opuszczony przez swoich przełożonych. Wiedząc, że Torrens jest w drodze, planuje swoją ucieczkę, chcąc załapać się na pokład statku, zabierając ze sobą rozkodowane dane Nostromo. Ucieczka stanowi też dla niego okazję by rozwiązać kilka niezałatwionych spraw…

Na trzech nowych mapach – Severance, Scorched Earth i Loose Ends – gracze mogą ze sobą rywalizować poprzez internetowe tabele rankingowe, starając się uzyskać jak najkrótszy czas ucieczki lub jak najwyższy wynik w wykonywaniu zadań pobocznych i znajdywaniu przedmiotów. Nowością w Corporate Lockdown jest dodany tryb Gauntlet, gdzie gracze mogą próbować zdobyć jak najwyższe miejsce w rankingu przechodząc wszystkie trzy mapy za jednym zamachem, nie dając się przy tym ani razu zabić.