Ta aplikacja bankowa może dużo więcej, niż ci się wydaje

Aplikacje bankowości mobilnej służą do sprawdzania stanu konta, przelewów, zakładania lokat... No tak, typowe czynności bankowe – nic zaskakującego. Ale czy tylko do tego? Aplikacja mobilna BZWBK potrafi dużo więcej i – nie jest to marketingowa ściema – przyda nam się na co dzień.

Chyba mało kto myśli o aplikacji bankowej w kontekście takich rozwiązań jak zakup biletów komunikacji miejskiej, opłacenie parkowania, wypłata pieniędzy bez karty, doładowanie telefonu czy szybki sposób na ubezpieczenie turystyczne. Te wszystkie, i nie tylko te, innowacyjne rozwiązania oferuje aplikacja mobilna BZWBK.

Zakup biletów komunikacji miejskiej i opłacenie parkowania – czynności, które często zmuszają nas do konkretnych działań – pójścia do kiosku, znalezienia drobnych, wycieczki do parkomatu, mogą wyglądać zupełnie inaczej. Bilet komunikacji miejskiej czy opłatę za parkowanie wykupimy dosłownie w minutę poprzez aplikację BZWBK24 mobile. Obie usługi działają poprzez płatności Skycash, i wiążą się z założeniem konta Skycash – cała procedura działa wewnątrz aplikacji, polega na podaniu numeru telefonu, adresu e-mail i imienia i nazwiska oraz późniejszej weryfikacji przez SMS. Sam proces założenia konta trwa bardzo krótko – około minuty. Oczywiście, takie konto aktywujemy tylko raz i potem możemy już wygodnie kupować bilety i opłacać parkowanie – wszystko bez zbędnych, czasochłonnych – by nie powiedzieć, przestarzałych – działań.

Równie proste jest skorzystanie z usługi wypłaty gotówki z bankomatu bez karty. Łatwo możemy sobie wyobrazić sytuacje, w której chętnie z tego skorzystamy – zapomnieliśmy portfela albo w celowo nie wzięliśmy go ze sobą. Wówczas wystarczy odpalić aplikację mobilną BZWBK na smartfonie, zadeklarować kwotę wypłaty – następnie otrzymamy SMS z kodem. W bankomacie wpisujemy otrzymany kod, podajemy 4 ostatnie cyfry naszego rachunku bankowego (aplikacja o nich przypomni) oraz numer telefonu. Gotowe – słyszymy znajomy dźwięk podajnika gotówki.

Kolejnym rozwiązaniem, stworzonym z myślą o ułatwieniu życia użytkownikom, jest możliwość doładowania telefonu u operatora przez aplikacji. Trzeba pamiętać, żeby dane numery zarejestrować w bankowości internetowej – wtedy proces doładowania będzie banalnie prosty, bez potwierdzeń SMS. Aplikacja oferuje też możliwość wykupienia ubezpieczenia turystycznego – zrobimy to nawet na chwilę przed wyjazdem, warto pamiętać, że mamy taką usługę pod ręką w smartfonie czy tablecie.

A to jeszcze nie wszystko, bo BZWBK24 mobile oferuje jeszcze przelewy na numer telefonu (bez znajomości numeru konta), płacenie rachunków za pomocą skanowania kodu QR na nich wydrukowanego, zakupy mobilne – w sklepie Piotr i Paweł i nie tylko. Warto poznać jej możliwości.

0
Źródło: BZWBK
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.