Xbox One dalej bez funkcji robienia zrzutów ekranu

Funkcja Share umożliwiająca w dowolnym momencie robienie screenów z gry od dnia premiery była możliwa na PS4 i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Xbox One umożliwia co prawda nagrywanie 15-minutowych gameplayów, ale zrzuty ekranu pozostają poza jego możliwościami.

Pecetowcy z pewnością znów kpiącym okiem spojrzą w stronę konsoli Microsoftu. Niestety next-geny nie radzą sobie z tak oczywistymi funkcjami jak odtwarzanie plików multimedialnych z dysków zewnętrznych (PS4) i robieniem zrzutów ekranu (Xbox One). Phil Spencer wcześniej w tym miesiącu przyznał, że screenshoty zawitają na konsolę Microsoftu. Teraz jednak okazuje się, że gracze mogą się spodziewać jej dopiero w przyszłym roku.

To bardziej skomplikowane niż sądziłem” – przyznaje Spencer. – „Dwa tygodnie temu nasi inżynierowie znaleźli rozwiązanie tego problemu i już nad nim pracują. Wiemy, że użytkownicy tego potrzebują. Obraliśmy już odpowiednią ścieżkę, teraz to tylko sprawa priorytetów”.

Zadziwiające jest, że nagrywanie filmów nie sprawia trudności, a zatrzymanie pojedynczej klatki już tak. Co więcej z uwagi na ten problem konsola Microsoftu nie jest w stanie wykorzystać cieszących oczy trybów fotograficznych w grach, które umożliwiają nie tylko zatrzymanie całego kadru, ale jego dokładną manipulację. Przykładem absurdu jest ostatnio dodany tryb foto do Śródziemie: Cień Mordoru – gracze mogą z niego korzystać, ustawiać kamerę, usuwać układ interfejsu, ale samego zrzutu ekranu nie są w stanie zrobić…

0
Źródło: Gamespot
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.