Canon już niebawem pokaże nowy zoom 100–400 mm

Niezbyt często publikujemy pogłoski o mających się pojawić obiektywach, ale to jedna z tych konstrukcji, na które fotografowie bardzo czekali. Latami! Niemalże dziesiątkami lat. No i nareszcie – następca wysłużonego Canona 100-400 mm ma się pojawić jeszcze w tym miesiącu.

O nowym obiektywie wiemy już (oczywiście nieoficjalnie) wszystko, co najważniejsze. Znamy już jego wygląd, i to ze zdjęcia, które wygląda na oficjalne materiały prasowe producenta, ale przede wszystkim mamy już dostęp do specyfikacji technicznej tego zoomu. Jak łatwo się domyślić, zdecydowanie góruje on nad swoim poprzednikiem, lubianym przez fotografów ze względu na uniwersalny zakres ogniskowych.

W nowym zoomie Canon EF 100–400 mm f/4,5–5,6L IS USM II producent wykorzystał między innymi elementy ze szkła fluorytowego, soczewkę typu Super UD (o bardzo niskiej dyspersji), a także zupełnie pokrycie warstwami odblaskowymi najnowszej generacji o nazwie ASC. Wbudowany system stabilizacji optycznej ma wydajność 4 EV, a autofokus – napędzany pierścieniowym silnikiem ultradźwiękowym typu USM – może pracować w trzech trybach (w tym jeden specjalnie do fotografii sportowej). Przysłona zbudowana jest z 9 listków.

Najmniejsza odległość ustawiania ostrości to tylko 0,98 metra, a maksymalne powiększenie wynosi 0,31x. Warto dodać, że ogniskową zoomu zmienia się pokrętłem, czyli nie będzie to już tak zwana „pompka”. Obiektyw będzie wyposażony w zdejmowalne mocowanie statywowe, a jego konstrukcja będzie odporna na zabrudzenia, kurz i zamoczenie.

Premiera nowego profesjonalnego „szkła” Canona może nastąpić już w przyszłym tygodniu. Jedyną informacją, której w tym momencie nie znamy, jest jego cena…

0
Źródło: digicame-info.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.