Microsoft udostępnia Office ZA DARMO

Microsoft ogłosił kolejne zmiany w ofercie Office, mające na celu szerokie udostępnienie zawartych w niej aplikacji przy zapewnieniu spójnego interfejsu dla różnych platform. Firma udostępnia nową aplikację Office na iPhone, zaktualizowaną na iPad, a także wersję testową aplikacji Office dla tabletów z systemem Android. Co więcej, użytkownicy tych platform będą mogli tworzyć i edytować dokumenty Office nie mając subskrypcji.

„Za każdym razem, kiedy ktoś ma pomysł albo inspirację, chcemy umożliwić podjęcie działań” — powiedział John Case, Wiceprezydent ds. Office, Microsoft.

„Z ponad miliardem użytkowników pakietu Office na całym świecie, ponad 40 milionami pobrań wersji na iPada, to oczywiste, że aplikacje Office są tym, czego ludzie potrzebują żeby wykonywać pracę.”

Od dzisiaj, użytkownicy iPhone’ów i tabletów opartych na Androidzie mogą korzystać z tych samych możliwości i interfejsu, którymi już cieszą się osoby z pakietem Office dla iPada. Teraz niemal wszyscy będą mogli wykonywać swoją pracę szybciej i efektywniej. Oto szczegóły ogłoszonych dziś zmian:

  • Nowe aplikacje Office dla iPhone (Office for iPhone)Word, Excel i PowerPoint oferują taki sam interfejs jak ma to miejsce w przypadku aplikacji na tablety iPad i są zoptymalizowane dla telefonów iPhone. Użytkownicy mogą pobierać aplikacje już od dzisiaj.
  • Aktualizacja pakietu aplikacji Office dla iPad (Office for iPad) dla Word, Excel i PowerPoint. Użytkownicy mogą pobrać nowe aplikacje już dzisiaj.
  • Wersja testowa aplikacji Office dla Android (Preview Office apps for Android tablet) daje szerokie możliwości aplikacji Word, Excel i PowerPoint użytkownikom tabletów z Androidem. Użytkownicy mogą zapisać się do testów wersji Preview już od dzisiaj. Dostępność przewidywana jest na początku 2015 roku.
  • Więcej Office dla wszystkich. Począwszy od dzisiaj, użytkownicy iPhone, iPad i Android mogą tworzyć i edytować materiały Office bez subskrypcji. Teraz nowi użytkownicy niemal każdego urządzenia i na każdej platformie mogą zwiększyć swoją osobistą efektywność dzięki Office.

Firma zaprezentowała również szersze spojrzenie na nowy „zoptymalizowany pod dotyk” Office dla Windows 10. Szczegóły zostaną przedstawione w późniejszym terminie.

Pełna funkcjonalność z Office 365

Klienci otrzymają pełnowartościowy oraz kompletny zestaw funkcji dzięki subskrypcji Office 365, w tym 1TB danych na dysku OneDrive – już wkrótce z nieograniczoną pojemnością. Dzięki subskrypcji, klienci mogą dołączyć do społeczności liczącej ponad 7.1 mln aktywnych abonentów pakietu Office 365 Home i Office 365 Personal oraz odblokować pełną moc Office na każdym posiadanym urządzeniu.

Dostępność

  • Nowe aplikacje Office for iPad i Office for iPhone będą dostępne w 29 językach w 136 krajach. Do zainstalowania aplikacji na iPad lub iPhone wymagany jest iOS w wersji 7.0 lub nowszej.
  • Zainteresowani Office for Android tablet preview mogą się już dziś zarejestrować.
0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.