Odnalezione na pustyni kopie E.T można już kupić na eBay

Tak jak obiecywali organizatorzy całej akcji, wykopane z pustyni w Nowym Meksyku kopie gry E.T: The Extra-Terrestial trafiły już na internetowy serwis aukcyjny eBay.

Ponad 30 lat temu, gdzieś na pustyni w Nowym Meksyku, niedaleko miasteczka Almagordo, Atari zdecydowało się zakopać tony śmieci i odpadków ze swoich fabryk. Razem z toną papierów, pod ziemię trafiła też gra produkcji Atari – E.T: The Extra-Terrestial.

Mimo, że od 1982 roku na rynku gier komputerowych ukazało się mnóstwo niewypałów, to właśnie E.T. the Extra-Terrestrial uchodzi za największą porażkę w historii. Gra, na którą Atari wydało aż 125 milionów dolarów okazała się kompletnym niewypałem. Krytykowano fabułę, monotonny i zabugowany gameplay, a nawet grafikę, która w tamtych czasach nie miała większego znaczenia. Do producenta trafiały zwroty milionów niesprzedanych egzemplarzy, co mocno odbiło się nie tylko na kondycji finansowej samego Atari, ale także przyczyniło się do krachu na rynku gier wideo w 1983r.

Po poszukiwaniach trwających ponad rok czasu badacze odnaleźli niesławne miejsce. W ziemi znaleziono nie tylko setki tysięcy kartridży z E.T. ale także inne gry producenta oraz mnóstwo materiałów promocyjnych, a nawet fragmenty konsol. W prowadzenie wykopalisk zaangażował się także Microsoft (konkretnie Xbox Entertainment Studio) , który przygotowuje na lato film dokumentalny o całej tej historii.

A same gry trafiły już na serwis aukcyjny eBay, gdzie można je kupić od 880zł wzwyż – zależnie od stanu kopii. Każdy zakupiony egzemplarz otrzyma certyfikat autentyczności, z własnym numerem i identyfikacją fotograficzną. Do sprzedaży trafi około 1300 kartridży. Jeśli ktoś chciałby nabyć kawałek historii gier wideo, to może zrobić to tutaj: http://www.ebay.com/sch/tbhs575/m.html

0
Źródło: Ebay
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.