PlayStation Vue – cyfrowa telewizja nie tylko na PS3 i PS4

Plotki o internetowej telewizji od Sony krążyły po sieci od pewnego czasu. W końcu japoński gigant postanowił udzielić oficjalnych informacji. Jeszcze w tym roku wybrane osoby będą mogły testować usługę na konsolach PlayStation.

PlayStation Vue nie będzie wymagało żadnego dekodera czy podłączania specjalnych akcesoriów. Usługa będzie działała prosto z chmury. Początkowo dostępna będzie tylko na konsolach PS4 i PS3, ale wkrótce po premierze ma być także dostępna dla posiadaczy iPadów. Japończycy mówią wprost, że nie chcą się zamykać na żadne platformy.

Vue pozwoli nam nie tylko oglądać kanały na żywo. Będziemy mogli zapisać odcinki ulubionych seriali w chmurze i wrócić do nich w ciągu 28 dni. Nie zabraknie także filmów na życzenie i systemu rekomendacji. W ofercie Sony znajdzie się około 75 kanałów – m.in. Discovery Channel, Animal Planet, TLC, MTV, National Geographic, NBC, Syfy, Comedy Central, Spike, Nikelodeon. Wszystkie kanały mają być dostępne w ramach jednego, miesięcznego abonamentu. Cena usługi nie została jeszcze podana, ale ma być „sprawiedliwa i konkurencyjna”.

Vue w wersji beta wystartuje jeszcze w tym miesiącu w wybranych miastach USA. Jej oficjalna premiera powinna się odbyć w pierwszym kwartale przyszłego roku. Na razie Sony nie zdradziło czy Vue będzie dostępne także poza rynkiem amerykańskim.

0
Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.