Poczta Polska – list polecony wyślesz z komputera

Wysyłaj listy bez konieczności stania w kolejce na poczcie.

Za pośrednictwem internetowego serwisu Envelo, każdy zarejestrowany użytkownik będzie mógł niebawem wysłać rejestrowany list polecony. Treść listu będzie można wypełnić online lub dodać załącznik PDF – tak jak jest to obecnie możliwe w przypadku zwykłego neolistu. List zostanie wydrukowany i zapakowany do koperty przez pracowników poczty polskiej, a listonosz dostarczy go tradycyjnie na adres odbiorcy.

Klient będzie mógł otrzymać potwierdzenie nadania na dwa sposoby – drogą elektroniczną w formie PDF lub w formie papierowej (tzw. żółta karteczka).

Zanim jednak Poczta Polska wprowadzi opisaną usługę klient już teraz może skorzystać z neoznaczków na listy polecone, które można samodzielnie wydrukować w domu lub biurze bezpośrednio na kopercie czy etykietach samoprzylepnych. Opłaty za neoznaczki na listy polecone i usługi dodatkowe na platformie Envelo są zgodne ze standardowym cennikiem Poczty Polskiej. Neoznaczkami można opłacić przesyłki polecone krajowe – ekonomiczne i priorytetowe – oraz przesyłki zagraniczne priorytetowe.