Rewolucja w ofercie Yanosika

Neptis wprowadza rozwiązanie hybrydowe Yanosik DVR.

Zamiast kupować i wozić ze sobą kilka urządzeń Neptis proponuje jedno, które łączy w sobie kilka istotnych dla kierowcy funkcji. Nowy Yanosik oferuje komunikator dla kierowców, dzięki któremu otrzymują ostrzeżenia o sytuacji na drodze, nawigację online omijającą korki oraz wideorejestrator w jednym. Yanosik DVR to asystent kierowcy nowej generacji, wyposażony w technologię Digital Video Recorder. –

Nowe urządzenie jest odpowiedzią na zapotrzebowanie naszych użytkowników. Korzystanie z wideorejestratorów staje się coraz popularniejsze, a wychodzimy z założenia, że wygodniej jest korzystać z jednego urządzenia niż z kilku na raz — mówi Jakub Wesołowski, Neptis S.A.

Dzięki wbudowanej kamerze 5 Mpix o szerokim kącie widzenia, nagrany obraz trasy posiada wystarczającą szczegółowość zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy. Co istotne, urządzenie wyposażone jest w system ACR (Auto Crash Recorder), który włącza automatyczny zapis nagrania w trakcie nagłego hamowania lub zderzenia. 8 GB wbudowanej pamięci pozwala na zapis prawie 4 godzin nagrania. Kolejne filmy są zapisywane w miejsce poprzednich, chyba że zaznaczymy, że chcemy zostawić dane nagranie.

Urządzenie pozwala na dostęp do wielu funkcji za pomocą 6-calowego, dotykowego ekranu o rozdzielczości 960×540 pikseli. Aktualizacje Yanosik DVR odbywają się automatycznie. Nieprzypadkowo datę premiery Yanosika DVR wyznaczono na 1 grudnia. Jest to czas intensywnych poszukiwań prezentów gwiazdkowych, a wielofunkcyjny gadżet może być fajnym prezentem dla każdego kierowcy.

Yanosik DVR informuje o aktualnych zdarzeniach na drodze takich jak: fotoradary, kontrole prędkości, wypadki, roboty drogowe czy nieoznakowane patrole policji. Kierowca otrzymuje wszystkie komunikaty w postaci graficznej oraz głosowej. Urządzenie korzysta z najpopularniejszego systemu informacji drogowych w Polsce (1,2 mln unikalnych użytkowników miesięcznie). Yanosik DVR korzysta ze stale aktualizowanej mapy online, a dzięki technologii Smart Traffic nawigacja Yanosik przy wyznaczaniu trasy uwzględnia dane o natężeniu ruchu, pomagając w ominięciu korków.

Yanosik DVR będzie dostępny w przedsprzedaży internetowej w ten weekend na stronie Sferis.pl, a w regularnej sprzedaży w salonach Sferis od 1 grudnia.