Wąsy w słusznej sprawie

Twórcy gry Warframe proponują wspólne bicie dość nietypowego rekordu Guinessa.

Zgodnie z przewodnim założeniem corocznej kampanii fundacji Movember (działającej na rzecz zdrowia mężczyzn), Digital Extremes – twórcy gry Warframe, zapraszają swoich graczy („Tenno”) do podjęcia próby ustanowienia nowego światowego rekordu Guinnessa. Gracze, którzy zalogują się do gry w piątek, 14. listopada między godziną 21:00 a 22:00 czasu polskiego, będą mieli niesamowitą okazję ozdobienia swoich wojowników wirtualnymi wąsami.

Od początku listopada w Warframe udostępniano kolejne zestawy wirtualnych wąsów, w które można było „odziać” postacie graczy. Co więcej, również od początku miesiąca, Digital Extremes prowadzi cieszącą się ogromnym powodzeniem akcję, polegającą na możliwości przekazania nowych wirtualnych wąsów wszystkim, jednak pod warunkiem osiągnięcia przez użytkowników pewnego pułapu datków na fundację Movember. Przebieg akcji można obserwować na bieżąco śledząc dedykowaną stronę https://warframe.com/movember. Aby zachęcić graczy do wzięcia udziału w akcji, Digital Extremes stworzyło filmik, na którym zaprezentowano wszystkie oferowane rodzaje zarostu http://youtu.be/5CnX805Izjc. Żeby zwrócić jeszcze większą uwagę na działalność fundacji Movember, twórcy podejmą także próbę ustanowienia nowego rekordu świata pod oficjalnym tytułem: ”

Największa ilości graczy online jednocześnie nosząca sztuczne wąsy w grze wideo”

.

Tym samym twórcy gry wzywają graczy do stawienia się online w grze (niezależnie od platformy) i założenie swoich wirtualnych wąsów w piątek 14. listopada między godziną 21:00 i 22:00 czasu polskiego. Transmisja na żywo z tego wydarzenia będzie dostępna na oficjalnym kanale Warframe’a na Twitchu, dostępnym pod adresem www.twitch.tv/warframe.

„Nasi Tenno okazali do tej pory ogromne wsparcie dla akcji charytatywnej związanej z kampanią Movember”, mówi Meredith Braun, wiceprezes Digital Extremes. „Ustanawianie rekordu Guinnessa ma być elementem budowania świadomości dotyczącej problemów zdrowia u mężczyzn. Mamy tym samym nadzieję, że cała akcja się powiedzie i odbije się echem w internecie jako wyjątkowy gest w słusznej sprawie.”

Aby zagwarantować, że rekord został osiągnięty w myśl zasad i standardów Światowych Rekordów Guinnessa, Digital Extremes zwróciło się do profesora Uniwersytetu w Ontario Michaela Katchabaw, specjalizującego się w naukach komputerowych i grach, z prośbą o sprawowanie sędziowskiej pieczy nad przebiegiem całego wydarzenia, a także o rejestrowanie odpowiednich statystyk. Dodatkowy dowód na potwierdzenie mają także stanowić screenshoty nadsyłane przez społeczność graczy, która w ten sposób udokumentuje swoje uczestnictwo w ty przedsięwzięciu.

Fundacja Movember to światowa organizacja, która koncentruje się na problemach związanych z męskim zdrowiem. Osoby, które pragną wesprzeć organizację m.in. zapuszczają przez cały listopad zarost. Ta forma zobowiązania ma budować oraz poszerzać społeczną świadomość dotyczącą męskich problemów zdrowotnych. Zebrane przez fundację środki finansowe przeznaczane są innowacyjne programy walki z rakiem u mężczyzn. Od 2003 roku społeczność Movember uzbierała ponad 574 milionów dolarów i ufundowała ponad 800 programów wczesnego wykrywania i walki z rakiem w 21 krajach.