Z Marsa do postapokaliptycznej Polski

Kojarzycie Race to Mars? Ta turowa strategia ekonomiczna zadebiutowała w marcu na Steamie w opcji wcześniejszego dostępu i...nie zyskała pochlebnej opinii. Studio zamierza jednak wydać pełną wersję na początku przyszłego roku i równocześnie zabiera się do prac nad tytułem, który przypadnie do gustu fanom Banished i Fallouta.

Być może tym razem Intermarum nie zawiedzie oczekiwań graczy. Z wywiadu udzielonego serwisowi HC Gamer wynika, że Exiled będzie ekonomiczną symulacją osady umiejscowionej w postapokaliptycznej Polsce. Gra zabierze nas w przyszłość, w której PRL i ZSRR nigdy nie upadły, a w 2030 roku doszło do wojny nuklearnej między mocarstwami. Reszty możemy się już domyślać – chaos, anarchia, walka o przetrwanie.

W Exiled nie będziemy budować metropolii. Zamiast tego skupimy się na małej osadzie i historiach każdego mieszkańca. „Osadnicy będą przydzielani do konkretnych zawodów, będą mogli się rozwijać, kłócić, odchodzić lub być wyrzucanymi z osady. ” – opowiada Szymon Janus z Intermarum. Nie zabraknie zdarzeń losowych związanych z klimatem nuklearnej zimy, a także możliwości wysyłania swoich bohaterów „w Polskę” i realizacji zadań pobocznych.

Exiled trafi w pierwszej kolejności na komputery z systemem Windows, Linux i Mac. Twórcy nie wykluczają także wersji gry na platformy mobilne. Premiera gry nie została jeszcze ustalona, ale nie powinniśmy się jej spodziewać wcześniej niż w przyszłym roku.

0
Źródło: HC Gamer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.