Australijska sieć sklepów wycofała GTA V ze sprzedaży

Gra studia Rockstar nie pierwszy raz wzbudza kontrowersje i nie pierwszy raz to właśnie w Australii zakazuje się sprzedaży bądź cenzuruje tytuły przeznaczone dla dorosłych. Tym razem to sami klienci wystosowali petycje do zarządu sklepu...

Ponad 40 tysięcy osób podpisało petycję w sprawie usunięcia GTA V ze sklepowych półek australijskiego Target. Konsumenci uważają, że gra zachęca do popełniania przemocy seksualnej i zabijania kobiet…

Każdy, kto grał w GTA V dobrze wie, że gry z otwartym światem rządzą się własnymi prawami i fakt, że można zabić tam przechodnia rozjeżdżając go przez przypadek na ulicy wnosi wnosi do gry realizm. Nikt nie nagradza tam graczy za masowe morderstwa. Ale oglądając screeny takie ak ten powyżej każdy nieobeznany z tematem może wyciągnąć zupełnie inne wnioski.

Często zdarza się, że oferowane u nas produkty zawierają obrazy, które klienci uważają za obraźliwe, ale wierzymy, że skoro kierowane są one do dorosłego odbiorcy, to możemy je im sprzedawać. Jednak w przypadku GTA V mocno wsłuchaliśmy się w głos klientów” – powiedział Jim Cooper, manager sklepu Target tłumacząc wycofanie gry.
0
Źródło: IGN.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.