Barack Obama krytykuje Sony

Prezydent Obama jest zdania, że Sony popełnił błąd anulując premierę filmu "Wywiad ze Słońcem Narodu". Uważa też, że firma powinna się z nim skonsultować zanim postanowiła się ugiąć żądaniom cyberterrorystów.

Świat żyje wydarzeniami związanymi z grupą sponsorowanych przez Koreę Północną hakerów nazywających się „Guardians of Peace” i ich włamaniem na serwery wytwórni Sony Pictures. Przestępcy wykradli poufne dane dotyczące samej firmy jak i filmów, które produkuje. To okazało się na tyle cennymi i poufnymi informacjami, że Sony zdecydował się przystać na ich żądania i anulować premierę komedii „Wywiad ze Słońcem Narodu” ośmieszającej przywódcę Korei Północnej.

Podczas konferencji prasowej związanej z tym wydarzeniem, prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że ugięcie się Sony to zły precedens. –

Nie możemy żyć w społeczeństwie, które ugina się pod cenzurą wprowadzaną przez jakiegoś dyktatora. Jeżeli ktoś jest w stanie zagrozić ludziom, którzy chcą zarobić na filmie satyrycznym, nietrudno sobie wyobrazić co się stanie w sprawach filmów dokumentalnych czy serwisów informacyjnych — mówił Obama.

Hakerzy mają inne zdanie i „doceniają mądrość decyzji Sony”. Dodają jednak, że film nie ma prawa się pojawić w jakiejkolwiek formie, w tym na DVD czy nawet na witrynach pirackich. Domagają się również usunięcia z Sieci związanych z nim materiałów promocyjnych, w tym zwiastunów.

북한에서 해커를 경 멸 했다.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.