Kontrowersyjna gra Hatred wraca na Steama

Hatred to gra zręcznościowa, w której wcielamy się w socjopatę mordującego bezlitośnie niewinne osoby postronne. Zwiastun do gry wywoła wielkie kontrowersje, a gra została usunięta z platformy Steam Greenlight. Teraz na nią wraca...

Po tym, co widzieliśmy na naszej platformie Greenlight, nie będziemy publikować Hatred na Steamie. Gra zostanie usunięta. — jak czytaliśmy niedawno w oświadczeniu Valve. Polska gra zdobyła jednak duże zainteresowanie wśród graczy na całym świecie, zdobywając olbrzymią ilość głosów wsparcia. Tuż przed usunięciem była siódmą najbardziej pożądaną grą w całym dziale Greenlight.

Polskie studio Destructive Creations wystosowało oświadczenie, w którym, jak twierdzi, szanuje decyzję Valve o usunięciu gry, ale nie rozumie w takim razie czemu gry takie, jak „Postal” czy „Manhunt” nie spotkał podobny los.

Ta argumentacja najwyraźniej przekonała Valve, a dyrektor generalny firmy wysłał studiu list z przeprosinami. –

Jarosławie, dowiedziałem się wczoraj, że usunęliśmy Hatred z Greenlight. Nie byłem na bieżąco z rozwojem wydarzeń, więc poprosiłem odpowiedzialnych pracowników o uzasadnienie ich decyzji. Okazało się, że była to kiepska decyzja, więc publikujemy na nowo Hatred. Przepraszam cię i twój zespół. Steam to tworzenie narzędzi dla twórców treści i klientów. Życzę wam powodzenia — czytamy w liście.

W chwili publikowania tego newsa Hatred jest najbardziej pożądaną grą na Steam Greenlight z największą ilością głosów. Premiera gry przewidziana jest na drugi kwartał przyszłego roku. Poniżej prezentujemy jej zwiastun. Pragniemy zwrócić uwagę, że zawiera on sceny pełne okrucieństwa, co nie dla każdego może być przyjemnym widokiem.

0
Źródło: Destructive Creations
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.