Polskie „lustra i lasery” czekają na Waszą pomoc

Zazwyczaj gry logiczne posiadają prostą, schematyczną oprawę graficzną. Studio TwoMammoths postanowiło zrobić to z należytym rozmachem. Do standardowej mechaniki znanej wielu graczom dodano piękną oprawę audiowizualną i fabułę.

Na pewno nie raz spotkaliście się z grami logicznymi, w których obraca się lustrami w taki sposób, by nakierować odbity promień lasera w określony punkt. Archaica: The Path of Light opiera się dokładnie na tej samej mechanice, lecz wyróżnia ją ciekawa oprawa graficzna i fabuła, która daje graczowi namiastkę przeżywania przygody.

Piotr Turecki i Marcin Turecki pracowali wcześniej przy innych projektach m.in. Grimlands i Grim Legends 2: Song of the Dark Swan. Teraz jednak postanowili zrobić coś własnego, od początku do końca. Gra będzie składała się z 6 krain podzielonych na kilkadziesiąt rund.

Archaica nie tylko pozwoli nam obracać lustrami, ale z biegiem czasu będziemy też musieli kombinować z kolorowymi filtrami czy teleportami przenoszącymi lustra w inne miejsca. By bracia mogli ukończyć swój projekt potrzebne jest jednak wsparcie graczy. Jeszcze przez 22 dni można za kwotę 20 zł zarezerwować swój egzemplarz gry, której debiut planowany jest w maju przyszłego roku na PC. Więcej o projekcie znajdziecie w linku do kampanii Wspieram.to.

0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.