Poznajcie drugą grywalną bohaterkę Wiedźmina 3!

Podczas The Game Awards CD Projekt Red ku zaskoczeniu fanów ujawnił, że w swojej nadchodzącej grze RPG Geralt nie będzie jedyną grywalną postacią. Dziś oficjalnie wiemy już, kto nią zostanie.

Siwowłosą Ciri nie będziemy mogli grać przez cały czas, ale jedynie w wybranych momentach. Taki zabieg, według twórców, ma pozwolić graczom na spojrzenie z innej perspektywy na całą historię i uatrakcyjnić opowieść. Dodatkowo w ten sposób lepiej poznamy dziewczynę, którą Geraltem będziemy starali się odszukać i obronić przed Dzikim Gonem. Ciri będzie w walce znacznie szybsza i zwinniejsza od głównego bohatera, a ponadto obdarzona wyjątkowymi mocami takimi jak „mignięcie” pozwalające na teleportację na krótki dystans.

Być może dziewczynę poznamy nie tylko z perspektywy ostatnich wydarzeń, ale także z okresów rozgrywających się w książkowej sadze. To sugeruje jeden ze screenów, na którym kilkuletnia Ciri znajduje się w otoczeniu Wiedźminów z Kaer Morhen. Takie retrospekcje wydają się nieuniknione jeśli fabuła gry ma być zrozumiała także dla osób nie obeznanych z prozą Sapkowskiego.

Przypominamy, że po ostatnim przesunięciu premiery Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje w sklepach 19 maja 2015 roku na konsolach PS4, Xbox One oraz komputerach PC.

0
Źródło: Uk.ing.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.