Sony udostępni „The Interview” za darmo w Sieci!

Nie jest to jeszcze informacja oficjalnie potwierdzona, lecz jeśli okaże się prawdziwa, krytyka, jaka spadła na koncern zmieni się w owacje.

Nie ma wątpliwości, że walka Sony z hakerami, którzy wykradli mnóstwo poufnych danych (o najnowszych filmach nie wspominając), jest bardzo ostra i – co tu dużo mówić – kosztowna. Dlatego nie ma się co dziwić, że ostatecznie koncern wycofał się z dystrybucji swojego filmu „The Interview”, w którym jednym z bohaterów miał być ni mniej, ni więcej, tylko Kim Dzong Un. Decyzję firmy skrytykował sam prezydent Obama, zaś słynny pisarz Paulo Coelho wyraził chęć odkupienia praw do filmu i upublicznienia go za darmo w internecie.

Wygląda jednak na to, że wydarzenia mogą potoczyć się według jeszcze ciekawszego scenariusza. Najnowsze, na razie nieoficjalne informacje, mówią bowiem o tym, że Sony udostępni „The Interview” za darmo, za pośrednictwem swojego własnego serwisu streamingowego Crackle.com! Jeśli się tak stanie, serwery Sony będą musiały poradzić sobie z nie lada wyzwaniem, bo reklama, jaką zapewnili temu filmowi północnokoreańcy hakerzy (tę informację oficjalnie potwierdziło już FBI), jest naprawdę gigantyczna. Skończy się więc zapewne na tym, że ten film obejrzą miliardy ludzi – dużo, dużo więcej, niż gdyby Korea Północna nie podejmowała przeciwko jego dystrybucji żadnych działań. Kto internetem wojuje…

Sony, trzymamy kciuki! 😉

I reklamujemy raz jeszcze The Interview:

Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.