Ten miecz wykrywa niezabezpieczone sieci Wi-Fi!

Bitwę Pięciu Armi nadal można oglądać w kinach, to jednak niektórym fanom Tolkiena nie wystarcza. Niektórzy przechodzą samych siebie i tworzą gadżety o jakich nam się nie śniło. Oto WarSting.

Plastikowa replika filmowego Żądła, odrobina chęci, wiedza i odrobina czasu wolnego. Tak powstał WarSting, czyli prawie bezużyteczny gadżet, którego ostrze rozbłyśnie niebieską poświatą za każdym razem, kiedy oręż wykryje w swoim pobliżu niezabezpieczoną sieć Wi-Fi.

Tak naprawdę, cała konstrukcja to nic innego, niż sprytna promocja produktu Spark. Spark to niewielki moduł Wi-Fi, stworzony do tego, aby pozwolić na łatwy i szybki sposób wykorzystania bezprzewodowego połączenia sieciowego przy dowolnym projekcie, dla którego wydaje się to sensownym rozwiązaniem.

W przypadku WarSting, Spark oprócz wykrywania niezabezpieczonych sieci Wi-Fi potrafi się z nimi łączyć. Po co? Po to, żeby opublikować informacje o kolejnej „podbitej” sieci pozbawionej jakichkolwiek zabezpieczeń w Chmurze Spark.

To kolejny projekt-happening, którego motywem przewodnim jest tzw Wardriving.

Tradycyjnie polega on na sprawdzaniu zabezpieczeń bezprzewodowych Sieci z samochodu hakera, wyposażonym w anteny, laptopa i odpowiednie oprogramowanie. Ale skoro można to robić za pomocą kota, można też nosić ze sobą magiczny miecz.

Więcej informacji o WarSting znajdziecie tutaj: http://blog.spark.io/2014/12/17/warsting-a-wifi-scanning-sword-for-hobbits/

0
Źródło: spark
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.