Udostępnianie zakładek debiutuje w Operze

Użytkownicy desktopowej przeglądarki Opera mogą teraz łatwo udostępniać znajomym wiele zakładek. Nowa, domyślna funkcja udostępniania zakładek debiutuje właśnie w Operze i jest dostępna dla użytkowników Windowsa, Maka i Linuksa.

Udostępnianie list ciekawych produktów, ofert i artykułów wiązało się dotąd z wklejaniem do wiadomości wielu linków, jeden po drugim. Jeśli było to np. 20 pomysłów na świąteczny prezent, oznaczało to mozolne wklejanie dwudziestu adresów url.

Dzięki nowej funkcji w Operze użytkownicy mogą po prostu dodać interesujące strony do zakładek i nacisnąć przycisk „Udostępnij”. Po chwili uzyskają anonimowy link, który mogą przesłać znajomym lub rodzinie.

Przeglądanie jest dzisiaj w dużej mierze społecznościowe. Udostępniasz ciekawe artykuły, które znalazłeś, pytasz z znajomych o opinię przed kupieniem czegoś w sieci, albo wysyłasz listę swoich inspiracji lub ulubionych piosenek — powiedziała Zhenis Beisekov, Product Manager odpowiedzialny za produkty desktopowe w Opera Software. –

Czas, by przeglądarki odpowiedziały na tę rzeczywistość, dając ludziom prosty sposób na udostępnianie wielu linków.

Jak działa udostępnianie zakładek

W nowej Operze 26 użytkownicy mogą zapisać swoje strony wybierając z nich miniaturę dla każdej nowej zakładki. Dzięki temu ich zakładki przybierają postać wizualnej kolekcji, która może być zarządzana wizualnie. Kiedy użytkownicy klikną przycisk „Udostępnij”, wszystkie miniatury i linki będą załadowane na specjalnej stronie, którą mogą udostępnić za pomocą emaila, serwisów społecznościowych, lub bezpośredniej wiadomości. Oto na przykład ulubione zakładki Opery.

Ale to jeszcze nie koniec nowości w Operze 26

  • Opera na Linuksa jest już dostępna w finalnej wersji. To oznacza, że użytkownicy Linuksa dostaną teraz te same funkcje, stabilność i jakość, co użytkownicy Windowsa i Maka.
  • Pojawia się wbudowany w przeglądarkę podgląd wydruku
  • Nowe opcje ustawień ułatwiają importowanie zakładek i ustawień ze starej przeglądarki
  • Interfejs Opery na Maka jest teraz lepiej zintegrowany z Mac OS X Yosemite.
0
Źródło: Opera
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.