Wire: kolejny „Skype killer” gotowy do sprawdzenia

Trzy lata po tym, jak Microsoft kupił komunikator Skype za 8,5 miliarda dolarów, kilku byłych pracowników Skype'a zaprezentowało swoją własną aplikację do mobilnej komunikacji. Liczą na to, że okaże się lepsza od ich poprzedniej produkcji, która obecnie znajduje się w rękach Microsoftu.

Wire łączy w sobie rozmowy audio i komunikator tekstowy, na którym możemy zakładać czaty grupowe i wymieniać się multimediami. Największą zaletą aplikacji jest, jak twierdzą jej twórcy, nowy sposób przekazywania dźwięku, dzięki czemu rozmowy przez Wire mają brzmieć po prostu lepiej, niż u konkurencji.

Po bardzo pobieżnym przetestowaniu aplikacji nie udało mi się usłyszeć tej lepszej jakości rozmów. W gruncie rzeczy Wire to kolejny internetowy komunikator z opcją rozmów głosowych (jak na razie o twórcy nawet nie wspomnieli o wideorozmowach), zaprojektowany tak, aby wpisywał się w najnowsze trendy designerskie.

Jak na razie aplikacja dostępna jest w wersjach na Androida, OS X i iOS. Wkrótce ma również ukazać się wersja działająca w przeglądarce internetowej. Szkoda, że nie ma żadnego natywnego klienta dla systemu Windows i raczej nie zanosi się na to, aby twórcy zajęli się tym problemem w najbliższej przyszłości.

Jak na razie nie widzę żadnego powodu, dla którego miałbym przesiąść się z Google Hangouts.

Aplikację można pobrać stąd: https://www.wire.com/download/

0
Źródło: wire.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.