Zderzenie przeciwstawnych wizji świata w zwiastunie Dying Light

Gdy kruszą się fundamentalne zasady rządzące naszą cywilizacją, musi pojawić się nowy porządek. W najnowszym zwiastunie do Dying Light, Techland po raz pierwszy ukazuje przedsmak fabuły swojej najnowszej produkcji z gatunku action survival, rozgrywającej się w otwartym świecie.

„Jako pisarz, byłem pod silnym wpływem takich klasyków literatury, jak „Dżuma” Alberta Camusa, czy „Jądro Ciemności” Josepha Conrada” — wyjaśnia Rafał Orkan, powieściopisarz i współautor fabuły Dying Light .

„Naszą grą chcieliśmy wywołać podobne emocje i ukazać graczom reakcje ludzi wywołane ekstremalnymi warunkami”.

Wędrując po mieście zdewastowanym przez tajemniczą epidemię, która przemieniła ludzi w zombie, gracze wcielają się w postać Kyle Crane’a, działającego pod przykrywką agenta operacyjnego, wysłanego w celu infiltracji strefy kwarantanny. Chaos w swej najczystszej postaci, zwalczające się frakcje oraz podejrzany cel misji, wciągają Crane’a w konieczność podejmowania decyzji, jak mu powiedziano, dla „wyższego dobra”. Kto jednakże decyduje, kiedy wyższe dobro zamienia się w zło konieczne?

„Rozpoczynając pracę nad Dying Light, byłem zszokowany tak oprawą wizualną, jak i tak dojrzałym i bogaty scenariuszem. Czuję się zaszczycony, że Techland pozwolił mi być choć małą częścią tej przejmującej opowieści o przetrwaniu. Nie mogę doczekać się reakcji osób, gdy w końcu zorientują się, co tak naprawdę dzieje się w tej historii – i sam też nie mogę doczekać się, by samemu zagrać!” — mówi Roger Craig Smith, aktor podkładający głos za Kyle Crane’a, znany z wielu popularnych tytułów, jak choćby Batman: Arkham Origins .

0
Źródło: Techland
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.