100 mln ThinkPadów za nami… co dalej?

100 mln ThinkPadów za nami… co dalej?

Sto milionów ThinkPadów trafiło na rynek, ale co dalej? Pierwszą nowością, jaką zapowiedział Lenovo, to odświeżona wersja komputera X1 Carbon. Lenovo dodał (a raczej przywrócił) do jego klawiatury przyciski funkcyjne oraz wydzielone przyciski na touchpadzie.

Wnętrze komputera również zostało odświeżone: teraz będzie on sprzedawany z procesorami Intel “Broadwell” piąte generacji. X1 Carbon będzie dostępny w wersji z 4 GB i 8 GB pamięci RAM a także, opcjonalnie, w wersji z modemem LTE. Będzie można też wybrać pomiędzy dyskiem SSD SATA i PCIe. Całość ma pracować cały dzień bez konieczności ładowania baterii i ważyć mniej niż 1 kg. Sprzedaż ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Najtańsza wersja komputera ma kosztować 1249 dolarów.

Lenovo zapowiada też następcę komputera X240 w formie 12,5-calowego X250 a także następcę T440s w formie T450s. W obu przypadkach wymieniono procesory na układy Core najnowszej generacji a także nieznacznie zmniejszono wagę komputerów. Decydując się na zakup będziemy mogli wybierać pomiędzy dyskami HDD i SSD, ekranami o różnych rozdzielczościach oraz pomiędzy zwykłą a podświetlaną klawiaturą.

Więcej:Lenovorynek