15,6-calowy notebook z kamerą Intel RealSense 3D

15,6-calowy notebook z kamerą Intel RealSense 3D

Asus N551JQ został wyposażony system audio SonicMaster Premium, który w połączeniu z technologią ICEpower i zewnętrznym subwooferem, gwarantować ma przyzwoitej jakości dźwięk. Z kolei jakość wyświetlanych multimediów na 15,6-calowym ekranie zapewniać ma matryca IPS Full HD, wspierana przez kartę graficzną Nvidia GeForce z serii GTX 800. Komfortową pracę i wysoką wydajność gwarantować ma procesor czwartej generacji Intel Core i7.

Asus jest pierwszą firmą na świecie, która zdecydowała się na umieszczenie w swoim notebooku pionierskiej kamery Intel RealSense 3D. Wspomniane rozwiązanie znacznie rozszerza możliwości wchodzenia w interakcję z komputerem. Dzięki zastosowaniu dwóch obiektywów, aparat nowego N551JQ jest w stanie na bieżąco i w czasie rzeczywistym śledzić ruchy użytkownika, dając między innymi możliwość przewijania stron internetowych, otwieranie poszczególnych aplikacji czy nawet grania za pomocą gestów. Co ważne, kamera RealSense 3D umożliwia również skanowanie obiektów 3D, które mogą zostać skopiowane z wykorzystaniem drukarki 3D.

Cechą charakterystyczną komputerów Asusa (w szczególności serii N) jest technologia SonicMaster Premium, która wraz z rozwiązaniem ICEpower, sprawiać, że z głośników wydobywa się czysty dźwięk, nawet przy wysokim poziomie głośności. SonicMaster Premium łączy możliwości wzmacniacza audio z subwooferem o mocy 11W. Dedykowany wewnętrzny zasilacz gwarantować ma czyste brzmienie bez zakłóceń. Ponadto producent dołączył do modelu N551JQ oprogramowanie AudioWizard, które umożliwia optymalizację ustawień audio. Użytkownik ma do dyspozycji pięć predefiniowanych trybów pracy, pomiędzy którymi może przełączać się praktycznie jednym kliknięciem.

Sercem nowego Asusa N551JQ jest procesor Intel Core i7, wpierany przez układ graficzny Nvidia GeForce z serii GTX800. Kolejnym ważnym elementem jest system chłodzenia, który gwarantować ma zachowanie niskiej temperatury nawet podczas długotrwałej pracy. Ponadto technologia Instant-on wyprowadza laptopa z trybu uśpienia w ciągu dwóch sekund, a oprogramowanie tworzy kopię zapasową obecnie wykonywanych czynności, gdy poziom naładowania akumulatora spadnie poniżej 5%.

Asus N551JQ posiada 15,6-calowy ekran IPS, pracujący w rozdzielczości do 1920×1080 pikseli z kątami widzenia na poziomie 178 stopni. Technologia Asus Splendid zapewniać ma dokładnie odwzorowanie poszczególnych kolorów i szczegółowe i żywe barwy.

Więcej:Asus