Be My Eyes – udostępnij swoje oczy niewidomym

Chociaż wielu niewidomych radzi sobie samodzielnie całkiem dobrze istnieją sytuacje, w których szczególnie dotkliwie odczuwa się brak wzroku. Szczęśliwi mogą liczyć na pomoc rodziny i przyjaciół, ale czasami zdarza się, że nikogo nie ma pod ręką.

W takich właśnie sytuacjach może pomóc bezpłatna aplikacja Be My Eyes. Pomysł opiera się na bazie wolontariuszy, którzy oferują się „udostępnić” swój wzrok osobom niewidomym zarejestrowanym w aplikacji. Gdy użytkownik znajdzie się w potrzebie, np. będzie chciał sprawdzić datę ważności jakiegoś produktu, system przydzieli mu wolontariusza i nawiąże z nim wideopołączenie. Niewidoma osoba wykorzystując kamerkę w smartfonie będzie mogła pokazać swojemu pomocnikowi swój problem, a ten opowie mu na głos co powinien zrobić.

Po każdym połączeniu niewidomy użytkownik ocenia pracę pomocnika – w ten sposób wyeliminowani zostaną żartownisie czy osoby, które zachowują się nieodpowiednio. Od premiery aplikacji, która miała miejsce parę dni temu z pomocy skorzystało już ponad 2 tysiące osób. Samych zarejestrowanych wolontariuszy jest ponad 13 tysięcy. W aplikacji non-profit, która nagradza pomocników jedynie wirtualnymi punktami takie zaangażowanie budzi dobre nadzieje na przyszłość. Be My Eyes dostępne jest na razie tylko na iPhone’y.

0
Źródło: Techcrunch.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.