BenQ: pierwsze na świecie projektory z NFC

BenQ: pierwsze na świecie projektory z NFC

Dwa najnowsze uniwersalne projektory BenQ: panoramiczny model WXGA – BenQ MW665 i XGA – BenQ MX666 zaprojektowano z myślą o wspieraniu najnowszego trendu wykorzystywania urządzeń przenośnych (smartfonów i tabletów) w pracy zawodowej w biurze – BYOD (Bring Your Own Device). Zaimplementowana w nich technologia zbliżeniowej komunikacji NFC (Near Field Communication) w połączeniu z aplikacjami BenQ tapNshow i QPresenter Pro (dla iOS i Android) upraszczają bezprzewodowe połączenie i prowadzenie prezentacji bezpośrednio ze smartfona czy tabletu.

BenQ MW665+

ma rozdzielczość WXGA (1200×800), jasność 3200 ANSI lumenów i pozwala uzyskać obraz o przekątnej 180 cm (71 cali) z odległości 2 m.

BenQ MX666+

ma rozdzielczość XGA (1024×768), jasność 3500 ANSI lumenów i umożliwia uzyskanie obrazu o przekątnej 165 cm (65 cali) z odległości 2 m.

Obydwa urządzenia mają także zaimplementowana łączność standardu MHL (Mobile High-Definition Link), która pozwala na bezpośrednie podłączenie (kablem) do projektora urządzenia – smartfonu czy tabletu – z systemem Android i wyświetlanie z niego zdjęć, filmów czy innych treści.

Po podłączeniu projektorów do sieci LAN (poprzez gniazdo RJ45) można zdalnie monitorować i zarządzać pracą projektorów np. w całej firmie wykorzystując oprogramowanie Crestron lub PJ-Link LAN Control System. W komplecie z projektorem użytkownik dostaje moduł Wi-Fi pozwalający na bezprzewodową komunikacje z projektorem i bezprzewodowe wyświetlanie treści.

Obydwa projektory mogą wyświetlać trójwymiarowe treści zgodne ze standardem HDMI 3D (przesyłanie obrazów 3D za pomocą kabla HDMI m.in. bezpośrednio z odtwarzacza DVD czy DB.

W projektorach zastosowano rozwiązanie BenQ SmartEco – polegające na analizie wyświetlanego obrazu i bieżącej optymalizacji mocy lampy tak by uzyskać jak najlepszy obraz przy jak najmniejszym poborze prądu. Pozwala to nie tylko oszczędzać energię ale i wydłuża żywotność lampy, do 6500 godzin w modelu MX666 i do nawet 10 000 godzin w modelu MW665.

Dodatkowe oszczędności energii pozwalają uzyskać tryby pracy Eco Blank Mode (szybkie wygaszanie ekranu by skupić uwagę audytorium na prowadzącym), No Source Detected Mode (projektor automatycznie przechodzi w tryb Eco Blank Mode jeśli przez trzy minuty nie wykrywa sygnału), Stanby Mode (zużycie energii poniżej 0,5 W).

Nowe projektory będą dostępne w Polsce już od lutego w cenie 2380 zł (MW665) i 2540 zł (MX666), z gwarancją 36 miesięcy (12 miesięcy lub 2000 godzin na lampę), a ewentualne naprawy przeprowadzane są w trybie door-to-door.