Demon szybkości z serii Republic of Gamers

Demon szybkości z serii Republic of Gamers

Inspiracją dla projektantów nowego Asusa ROG G751 był myśliwiec F-22 Raptor, którego drapieżność oddają aluminiowe wykończenia i podświetlane logo Republic of Gamers. Z kolei, dzięki wydajnym komponentom, agresywnemu wzornictwu i licznym rozwiązaniom zaprojektowanym z myślą o prawdziwych graczach, prezentowany notebook to dość ciekawa propozycja.

Mobilność notebooka, wydajność gamingowego desktopa

Notebooki Asus ROG G751 napędzane są przez procesory Intel Core i7. Jakość obrazu zapewniają najnowsze karty graficzne Nvidia GeForce GTX970/980. Technologia Asus TurboMaster w czasie rzeczywistym podnosi osiągi układu graficznego, pozwalając na zwiększenie wydajności GPU o dodatkowe 5 proc.

Notebook został wyposażony w matowy ekran Full HD IPS, charakteryzujący się szerokimi kątami widzenia (178 stopni) oraz, jak nas zapewnia producent, wiernym odwzorowaniem kolorów. Komputer oferuje ponadto obsługę zewnętrznych wyświetlaczy 4K/UHD (ultra-high-definition). Dzięki wykorzystaniu technologii Trinity Display, nowy G751 umożliwia obsługę nawet czterech ekranów równocześnie – jeden notebooka, trzy zewnętrzne (korzystając z gniazd HDMI 1.4, mini DisplayPort i VGA). Wysokiej jakości dźwięk gwarantować mają autorskie rozwiązania Asus SonicMaster i ROG AudioWizard.

Innowacyjny system chłodzenia

W nowym notebooku Asus ROG G751 wykorzystano najnowszy system chłodzenia Asusa. Ciepło odprowadzane jest na zewnątrz za pomocą miedzianych radiatorów oraz dwóch niezależnie pracujących wentylatorów. Zapewniają one ponoć stałą, niską temperaturę procesora i układu graficznego, gwarantując tym samym stabilną pracę nawet podczas overclockingu. Trzy rurki odprowadzają ciepło z układu graficznego i kierują je do wentylatora, który usuwa ciepło na zewnątrz za pośrednictwem otworów umieszczonych z tyłu obudowy notebooka. Co ważne, tylne wentylatory kierują ciepłe powietrze z dala od użytkownika, zapewniając komfort nawet podczas wielogodzinnej rozgrywki.

Gaming do potęgi – czyli technologie zaprojektowane z myślą o graczach

Stworzony z myślą o graczach Asus G751 został wyposażony w dwa dedykowane klawisze dostępu: jeden, przekierowujący do platformy Steam i drugi, pozwalający na błyskawiczne włączenie funkcji zapisu gameplayu. Z kolei przyciskowi Asus ROG Macro Key można przypisać do 3 różnych funkcji – w tym uruchamianie aplikacji, ładowanie wybranej strony, czy nawet bardziej złożone kombinacje stosowane w grach. Komputer posiada jednoczęściową, wyspową klawiaturę. Podświetlenie klawiszy można konfigurować według uznania. Ciekawym rozwiązaniem jest specjalne oznaczenie kursorów WASD.

Notebook Asus G751 korzysta także z rozwiązania do optymalizacji sieci – GameFirst III. Owa funkcja minimalizuje występowanie lagów w przypadku rozgrywki sieciowej poprzez nadanie grze priorytetu i alokacji większej ilości transferu na związanie z nią procesy. Wbudowany Network Monitor (narzędzie do monitorowania sieci) pozwala na zarządzanie siecią i testowanie prędkości połączenia.

Dostępność i ceny:

Asus ROG G751 jest już dostępny w sprzedaży, a jego cena różni się w zależności od konfiguracji. Za wersję z procesorem Intel Core i7-4710HQ 2,5 – 3,5 GHz, wspieranym przez układ graficzny Nvidia GeForce GTX 860M 2GB i 8GB pamięci RAM DDR3 oraz dyskiem twardym o pojemności 1 TB przyjdzie nam zapłacić 4799 zł. Z kolei bardziej rozbudowana wersja z Intel Core i7-4860HQ 2,4 – 3,6 GHz, grafiką Nvidia GeForce GTX 980M 4GB, 24 GB pamięci operacyjnej RAM DDR3, dyskiem twardym 1 TB oraz 128 GB SSD to koszt rzędu 7349 zł.

Więcej:Asus