Ekstremalna moc dla WWW, czyli VPS bez kompromisów

VPS często jest nazywany hybrydą hostingu współdzielonego i serwera dedykowanego. Charakterystykę Virtual Private Server świetnie obrazuje porównanie do chleba. Cały bochenek to serwer. Natomiast poszczególne kromki są pojedynczymi wirtualnymi maszynami. Naszym kawałkiem chleba nie musimy się dzielić z innymi. W przeciwieństwie do hostingu współdzielonego, gdzie użytkownicy o największym “apetycie” pożerają porcje innych osób. Z kolei serwer dedykowany można uznać za chleb będący własnością tylko jednego klienta. Pytanie czy jesteś w stanie spożytkować całość? Zazwyczaj nie, co oznacza, że niepotrzebny wydatek. Zresztą całkiem spory. Serwery dedykowane kosztują znacznie więcej niż dobry VPS.
Ekstremalna moc dla WWW, czyli VPS bez kompromisów

Dlaczego VPS, a nie hosting współdzielony, czy serwer dedykowany?

Koniec z metaforami, czas na liczby.

Czy VPS może dorównać mocą serwerowi dedykowanemu?

Na stronie https://www.netdc.pl/serwery-vps przeczytamy, że firma NetDC.pl oferuje serwery VPS niejednokrotnie szybsze od standardowego hostingu dedykowanego. Diabeł tkwi w szczegółach, czyli w optymalnym dopasowaniu wirtualizacji i nadmiarowości zasobów, przy wykorzystaniu sprzętu o potężnych parametrach.

Porównanie VPS DirectAdmin I NetDC.pl z hostingiem dedykowanym Standard Hekkonet
Kromka czy bochenek? Odpowiedź jest zaskakująca.

Kromka czy bochenek? Odpowiedź jest zaskakująca.
Elastyczność i wolność – tego właściciele sklepów internetowych nie mogą zlekceważyć

Mniej świadomi właściciele e-sklepów mogą paść ofiarą… własnego sukcesu. Wystarczy spojrzeć na statystyki, żeby zrozumieć sens powyższego zdania. W najnowszym raporcie Izby Gospodarki Elektronicznej “Kupuję w internecie 2014” wzięto pod lupę m.in. różnice w ruchu w sklepach internetowych pomiędzy październikiem a grudniem 2013 r. Największe zmiany, bo o aż 195,16 % odnotowano w kategorii “perfumy i kosmetyki. Przed świętami olbrzymią popularnością cieszą się również chociażby produkty dla dzieci i zabawki.

E-sprzedawcy, którzy nie zadbają o zwiększenie parametrów hostingu przed sezonowym boomem sprzedażowym muszą liczyć się z powolnym działaniem strony, a nawet jej blokadą

, gdy dostawca wprowadził limity transferu.

Dlatego tak ważna jest elastyczność serwera, czyli możliwość zmiany parametrów w dowolnym momencie.

Sprzedawca ma znać się na swoim biznesie, kwestie techniczne powinny należeć do dostawcy hostingu

Zanim podpiszesz umowę z firmą hostingową zwróć uwagę na kilka innych bardzo ważnych aspektów.

Żyjemy w czasach, w których osoba nie znająca kodu może zrobić kapitalną stronę na np. WordPressie. Dlatego obsługa serwera nie powinna stanowić bariery nawet dla laika.

W tym miejscu znów posłużę się ofertą serwerów VPS NetDC.pl. Serwer zaraz po zamówieniu jest w pełni skonfigurowany i zoptymalizowany według wybranego wcześniej pakietu. Całe zaplecze techniczne (od przygotowania, po rozwiązywanie problemów oraz wdrażanie dodatkowych funkcjonalności) realizuje firma, dzięki czemu można skupić się wyłącznie na rozwoju własnego projektu.

Z kolei

intuicyjny panel administracyjny DirectAdmin

(z pakietem unikatowych dodatków WebDeveloper)

znacząco ułatwia operowanie wszelkimi podstawowymi opcjam

i, jak tworzenie kont mailowych, kont ftp, baz danych etc.

Na koniec pozostawiłem bezpieczeństwo i pomoc techniczną. Profesjonaliści na rynku hostingowym zapewniają całodobowe wsparcie, codziennie przez cały rok. Oczywiście na pytania zdezorientowanych klientów powinni odpowiadać specjaliści. Pamiętaj, że mniejsze czy większe awarie bądź cyberataki są raczej nieuniknione. Grunt to pełna, automatyczna i systematycznie wykonywana kopia zapasowa, archiwizowana na niezależnych serwerach w dłuższym okresie czasu niż tylko kilka dni. Czasami zdarza się, że awarię wykryto z opóźnieniem, a kopia zapasowa z poprawnymi danymi już nie istnieje.