Fahrenheit doczeka się zremasterowanej wersji

Jeszcze w tym miesiącu zagracie w kultową przygodówkę. Bez cenzury.

Fahrenheit zwany też w Ameryce Północnej jako Indigo Prophecy został pierwotnie wydany w 2005 roku. Gra posiadała oryginalną mechanikę, którą Quantic Dream później wykorzystało w swoich kolejnych produkcjach. Zamiast nacisku na akcję twórcy postawili na interaktywną opowieść wymagającą w kluczowych momentach wciskania odpowiedniej kombinacji klawiszy.

Sama fabuła była mroczna i wciągająca jak magnes. Gracz wcielał się na zmianę w dwóch bohaterów – Lucasa Kane’a, który w transie popełnił morderstwo w nowojorskiej restauracji oraz panią detektyw próbującą rozwikłać śledztwo. Stary zwiastun gry możecie obejrzeć poniżej.

Kilka dni temu Quantic Dream uruchomiło stronę achingfeeling.com z licznikiem mającym zatrzymać się 28 stycznia. Graficznie nawiązywała do gry, więc wszyscy przypuszczali, że szykuje się remaster. Wczoraj wieczorem potwierdził to niejako Amazon, który zbyt szybko umieścił w sklepie ofertę produktu. Według karty informacyjnej możemy spodziewać się podciągniętej grafiki, wsparcia dla kontrolerów, wyciętych z uwagi na cenzurę w USA scen oraz opcji swobodnego przełączania się między starą, a nową wersją gry.

Fahrenheit w cenie 9,99 dolara w wersji zremasterowanej ma pojawić się w sprzedaży 29 stycznia na komputery PC (Windows, Mac, Linux). Nie wiadomo jeszcze czy oprócz komputerowej wersji pojawią się także konsolowe. Z opisu wynika, że na pewno możemy liczyć na mobilną wersję gry. Karta Amazonu ukazała także kilka screenów, które zamieszczamy w galerii powyżej.