Gruntowne odświeżenie notebooków Aspire S7 i R 13

Acer ogłosił wprowadzenie procesorów Intel Core piątej generacji do linii urządzeń mobilnych, począwszy od konwertowalnych notebooków serii R 13 oraz ultrabooków serii S7. Dodatkowo, R 13 i S7 zostały wyposażone w najnowszą bezprzewodową technikę 802.11ac, która zapewnia szybką i niezawodną łączność internetową. Nowy procesor Intel Core piątej generacji został zaprojektowany by poprawiać wydajność, jakość grafiki i wydłużać czas pracy baterii w porównaniu z poprzednim modelem procesora, Intel Core U czwartej generacji (Haswell). Standard łączności bezprzewodowej 802.11ac jest do dwóch razy szybszy w od poprzednika (802.11n) oraz oferuje lepszy zasięg.
Gruntowne odświeżenie notebooków Aspire S7 i R 13

Obie serie, R 13 i ultrabook S7, zostaną zaprezentowane podczas Pepcom Digital Experience! Wydarzenie to odbędzie się 5 stycznia w hotelu Mirage w Las Vegas.

Seria Aspire R 13 – składana konstrukcja do wielu zastosowań

Mniej niż 1,8 cm grubości i 1,5 kg wagi oraz zawias Acer Ezel Aero umożliwiający obrót 13,3-calowej matrycy o 180 stopni sprawia, że notebooków serii Aspire R 13 można używać na wiele sposobów, korzystając z wydajności tradycyjnego notebooka i wygody tabletu. Dostępne tryby pracy to: laptop, Ezel, stacjonarny, notatnik, multimedialny, prezentacji. Aspire R 13 został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy nie chcą rezygnować z tradycyjnej budowy notebooka, ale potrzebują więcej opcji i elastyczności.

Oprócz procesorów Intel Core piątej generacji i łączności bezprzewodowej 802.11ac, R 13 wyposażone są w pamięć SSD o pojemności do 1TB z obsługą RAID-0 i do 8 GB pamięci.

Seria Aspire R 13 posiada matryce o rozdzielczości WQHD (2560 x 1440) lub Full HD (1920 x 1080), chronione przez szkło Gorilla Glass 3. Technologia Zero Air Gap zastosowana w obu typach matryc redukuje odblaski, natomiast modele z Full HD wyposażone są w technologię IPS zapewniającą szeroki kąt patrzenia. Ponadto, rozwiązanie zapobiegające pozostawaniu odcisków palców pomaga redukować smugi, wbudowany czujnik światła automatycznie reguluje jasność ekranu, a odblaski są minimalizowane. Na obu matrycach można rysować za pomocą opcjonalnego rysika Acer Active Pen.

Inne funkcje, które zadowolą nie tylko profesjonalnych użytkowników, to między innymi Dolby Digital Plus Home Theatre, zapewniająca wyższą jakość dźwięku i funkcja rozpoznawania głosu Acer Purified Voice, ułatwiająca obróbkę dźwięku. Seria posiada również certyfikat Skype, który zapewnia, że nagrania kamery internetowej, wideoczaty, rozmowy konferencyjne, rozmowy VoIP i polecenia głosowe zawsze charakteryzują się bardzo dobrym dźwiękiem.

Ultrabook Aspire S7 – bardzo-cienki, teraz jeszcze szybszy

Aspire S7, również zostanie odświeżony dzięki procesorom Intel Core piątej generacji i ultraszybkiej technice bezprzewodowej 802.11 ac. Biała, błyszcząca obudowa ultrabooka Acer S7 o grubości 12,9 mm i wadze 1,3 kg ponoć idzie w parze z jego wytrzymałością i trwałością.

Ekran dotykowy S7 zabezpiecza szkło Gorilla Glass 2, a zawiasy pozwalają na obrócenie go o 180 stopni, dzięki czemu urządzenie można położyć płasko na stole lub biurku i używać jak tabletu; klawisz skrótu obraca obraz o 180 stopni ułatwiając wspólne korzystanie z urządzenia. Podwójny zawias obudowy współgra z funkcją dotykową ekranu.

Modele wyposażone są w matryce WQHD IPS o rozdzielczości 2560 x 1440 lub matryce Full HD IPS o rozdzielczości 1920 x 1080. Wszystkie modele posiadają wbudowaną pamięć 8 GB i dyski SSD (128GB lub 256GB) w konfiguracji RAID-0 zapewniające krótki czas zapisu i odczytu danych. Dzięki technice Acer Green Instant On czas uruchamiania notebooka i wybudzania ze stanu czuwania jest bardzo krótki.

Inne ważniejsze funkcje obejmują technologię Wireless Display (WiDi) umożliwiającą bezprzewodowe podłączenie do telewizora, Acer Purified.Voice oraz chłodzenie “TwinAir”.

Ceny i dostępność

Seria Aspire R 13 wyposażona w procesory Intel Core piątej generacji oraz 802.11ac będzie dostępna w Polsce w styczniu, w cenach od 4100 PLN.

Seria Aspire S7 wyposażona w procesory Intel Core piątej generacji oraz 802.11 ac będzie dostępna w Polsce w styczniu, w cenach od 5500 PLN.