Koniec sprzedaży Google Glass

Gdy okulary Google pojawiły się w sprzedaży w ramach programu Explorer w 2013 roku zapoczątkowały trend na gadżety dotyczące rozszerzonej rzeczywistości. Powszechny entuzjazm jednak opadał wprost proporcjonalnie do rozwoju dyskusji na temat prywatności i ograniczeń sprzętowych, którym developer nie mógł podołać.

Jeszcze przez tydzień każdy mieszkaniec USA może zakupić Google Glass w cenie 1500 dolarów. Potem firma kończy sprzedaż urządzenia. Koncern zapewnia, że koniec programu Explorer nie oznacza zaniechania prac nad projektem inteligentnych okularów. Wprost przeciwnie Google zapowiedziało, że zamierza przygotować nowy model Glassów. Nie podaje jednak żadnych, nawet przybliżonych dat.

Dodatkowo okulary zostają wydzielone poza oddział Google X, w którym opracowuje się technologie mające najprościej ujmując wpłynąć na cały świat (m.in. projekt Loom, Tango, Fiber). Od teraz pieczę nad nimi ma sprawować zespół Ton’yego Fadella – szefa firmy Nest przejętej rok temu przez Google. W połączeniu z wcześniejszymi informacjami, na temat developerów porzucających prace nad aplikacjami dla okularów nie brzmi to zbyt optymistycznie.

Być może przyjdzie nam czekać bardzo długo na premierę Google Glass, a być może nawet nie doczekamy się ich nigdy. Ten ostatni przypadek raczej nikogo by nie zdziwił biorąc pod uwagę wcześniejsze zaniechane przez Google projekty (jak chociażby Google Wave).

0
Źródło: bbc.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.