Lenovo przedstawia dwa nowe, wydajne smartfony

Lenovo przedstawia dwa nowe, wydajne smartfony

Lenovo P90 to pierwszy smartfon, w którym zastosowano połączenie najnowszego procesora Intel Atom Z3560 (1,8 GHz) z modemem Intel XMM 7262 działającym w 5 trybach. Dzięki tym elementom smartfon P90 zyskuje moc obliczeniową i obsługuje tryby dostępu do sieci LTE-Advanced FDD oraz TDD, zapewniając szybką łączność w różnych krajach.

Smartfon został wyposażony w 2 GB pamięci operacyjnej, 32 GB wolnej przestrzeni na dane, 5,5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD (400 ppi), aparat tylny o rozdzielczości 13 Mpix i optyczną stabilizacją obrazu, przedni aparat o rozdzielczości 5 MPix oraz akumulator o pojemności 4000 mAh. Nad całością opiekę sprawować będzie Android w wersji KitKat.

Smartfon P90 będzie dostępny w kolorze perłowobiałym, czarnym i czerwonym. Urządzenie trafi na rynek już w przyszłym miesiącu. Cena pozostaje nieznana.

Na targach CES Lenovo zaprezentował także Vibe X 2 Pro charakteryzujący się przede wszystkim dwoma aparatami o rozdzielczości 13 Mpix. Zamknięty w metalowej, trójkolorowej obudowie smartfon posiada ponadto ekran Full HD o przekątnej 5,3-cala, ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 615 taktowany zegarem o częstotliwości 1,5 GHz, 2 GB RAM-u, 32 GB pamięci wewnętrznej i moduł LTE. Dodatkowo telefon obsługuje 2 karty Nano SIM. Nieco gorzej wypada tu bateria – posiada pojemność 2410 mAh.

Vibe X 2 Pro będzie dostępny w sprzedaży od kwietnia br. w trzech wersjach kolorystycznych: różowej, niebieskiej i złotej.