Mobilna wersja SimCity bije rekordy popularności

Wiele klasyków doczekało się ostatnio specjalnych wersji przygotowanych z myślą o smartfonach i tabletach. I tak jak większość z nich jest krytykowana przez graczy, tak SimCity Buildit cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Dumne ze swoich wyników EA pochwaliło się właśnie infografiką dotyczącą popularności ich najnowszej produkcji. SimCity Buildit będące uproszczoną wersją klasycznego SimCity z ładną oprawą graficzną w ciągu zaledwie 3 tygodni od premiery zagościło na 15,5 milionach urządzeń mobilnych. Gdyby zsumować czas rozgrywki wszystkich graczy otrzymalibyśmy prawie 8 tysięcy lat! Szczególną popularnością gra cieszy się na iPhone’ach i iPadach – w 100 krajach znajduje się w pierwszej piątce najczęściej pobieranych pozycji.

Infografika ujawnia też kilka ciekawostek. Przykładowo w miastach azjatyckich graczy odnotowano największy wskaźnik zadowolenia populacji. Częściej użytkownicy stawiają też ekologiczne lecz mniej wydajne elektrownie wiatrowe względem olejowych i węglowych.

Tu muszę dodać, że SimCity Buildit jest jedyną grą na smartfonie, w którą aktywnie gram dłużej niż tydzień i faktycznie czuć w niej ducha starego SimCity. Nawet model mikropłatności nie jest tu nachalny. Grę można bezpłatnie pobrać na urządzenia z Androidem i iOS.

0
Źródło: ea.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.