Najnowsza książka Pattersona jest BOMBOWA. Dosłownie.

Słynny, amerykański autor powieści kryminalnych pokusił się o bardzo nietypowy sposób promocji, który od razu budzi skojarzenia z popularnym Snapchatem.

Czytanie pod presją czasu budzi skojarzenia z gorączkowym kartkowaniem stron lektury szkolnej tuż przed samą kartkówką z języka polskiego. Ale wyobraźmy sobie sytuację, w której zostajemy pochłonięci przez interesujący thriller kryminalny i mamy tylko 24 godziny na jego przeczytanie. W przeciwnym wypadku kartki książki zostaną wymazane, a my stracimy okazję, by dowiedzieć się „kto zabił?”.

Na taki rodzaj ekstremalnej promocji zdecydował się właśnie James Patterson. Jego najnowsza powieść „Pirate Vegas” debiutuje w księgarniach jutro, jednak 1000 szczęśliwców może już teraz otrzymać bezpłatny kod do aplikacji z pełną wersją książki. Każda z wylosowanych osób ma tylko 24 godziny na jej przeczytanie. Po tym okresie e-book zostanie wymazany, podobnie jak snapchatowe wiadomości. Postęp użytkowników jest stale monitorowany i każdy może sprawdzić na stronie jak radzą sobie czytelnicy.

To jednak nie wszystko. Patterson przygotował też specjalny egzemplarz książki, w której zamontowano autentyczny materiał wybuchowy. Jej posiadacz będzie mógł obejrzeć efektowną destrukcję powieści na szczycie nieczynnego wulkanu w towarzystwie saperów (oczywiście z bezpiecznej odległości). W cenie książki jest też zapewniony przelot luksusowym samolotem i pięciodaniowa kolacja z autorem. Spragniony takich wrażeń czytelnik będzie jednak musiał zapłacić niezłą sumkę – 294 038 dolarów.

„Od 40 lat przynoszę ludziom dreszcz emocji. Czasy się zmieniają i chciałem utrzymać moich czytelników na krawędzi ich własnych foteli. W obliczu nieuchronnego zniszczenia, akty czytania przy akompaniamencie tykającego zegara pozwala fanom stać się bohaterem własnego thrillera” – wyjaśnił Patterson.

Po powieści „Endgame. Wyzwanie” jest to kolejny interesujący pomysł wykorzystujący nowe technologie w promocji tradycyjnych książek.

0
Źródło: NyDailynews.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.