Nie możesz się wyspać? Co powiesz na inteligentne… prześcieradło?

Koncepcja inteligentnego łóżka nie jest niczym nowym, ale jest to temat na tyle świeży, że ceny takich rozwiązań osiągają zawrotne wartości. Luna jest o wiele tańszą alternatywą, gdyż wykorzystuje nasz obecny mebel i materac.

Opisywany tu gadżet to rodzaj prześcieradła lub pokrowca na materac naszpikowanego różnymi sensorami. W materiale znajdą się takie rzeczy jak akcelerometr, który będzie wykrywał niespokojny sen, czujniki pracy serca i monitorujące oddech, termometr odczytujący temperaturę leżącego ciała i otoczenia, mikrofon rejestrujący chrapanie oraz czujniki badające siłę oświetlenia i wilgotność powietrza. Innymi słowami mamy tu kompleksowe narzędzie monitorujące sen, a przy tym nie wymagające noszenia na ręce jak bransoletki fitness czy smartwatche. Luna obudzi nas także w najbardziej odpowiedniej fazie snu.

Luna wysyła wszystkie zebrane informacje do aplikacji na smartfonie, gdzie będziemy w stanie zaprogramować sprzęt tak, by najlepiej nam służył. Przykładowo ustawimy temperaturę materaca (mogą być różne po obu stronach) w taki sposób, by o konkretnej godzinie łóżko było już ciepłe i zachęcające do spania. Oprogramowanie ma charatker open source dzięki czemu zewnętrzni programiści będą mogli połączyć je z własnymi aplikacjami. Przykładowo inteligentny ekspres do kawy włączy się, gdy tylko Luna wykryje, że wstaliśmy z łóżka, a drzwi zamkną się na zamek, gdy tylko położymy się spać.

To wszystko za cenę niższą niż standardowy materac – 179 dolarów. Zainteresowani mogą dokonać zakupu w przedsprzedaży do 26 lutego. Kampania na Indiegogo odniosła już sukces, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów w sierpniu tego roku.

0
Źródło: Indiegogo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.